Standart SSL Sertifikasının Avantajlarını Keşfedin!

yüksek veri koruma
Yüksek
Veri Koruma
anında aktivasyon
Anında
Aktivasyon
belge gerektirmez
Belge
Gerektirmez
ücretsiz profesyonel destek
Ücretsiz
Profesyonel Destek
hızlı ve ekonomik
Hızlı ve
Ekonomik
google'da yükselin
Google'da
Yükselin
%100 tarayıcı desteği
%100
Tarayıcı Desteği
ücretsiz ssl kıurulumu
Ücretsiz
SSL Kurulumu
Paketleri Karşılaştırın Rapid SSL Comodo PositiveSSL Thawte SSL123
Kurulum Süresi Anında Anında Anında
Doğrulama Türü Domain Domain Domain
Site Mührü
Mobil Uyumluluk
Yeşil Kilit
Şifreleme Gücü 256 Bit 256 Bit 256 Bit
Belge Gerektirmez
SEO Optimize
29.99 $
19
, 00 $
/yıl
Satın al
18.99 $
9
, 49 $
/yıl
Satın al
39.99 $
29
, 00 $
/yıl
Satın al
1.

Sertifikanızı Satın Alın

Web sitenizin ihtiyaçlarına en uygun Standart SSL sertifikası belirleyin. Comodo, Rapid ya da Thatwe SSL sertifikalarından birini satın alarak sitenizin güvenliğini arttırmak için ilk adımı atın.
sertifika
2.

Sertifikanızı Oluşturun

Standart SSL sertifikası satın alma işleminin ardından SSL sertifikası kurulumuna başlamak için kontrol panelinize giriş yaparak CSR kodunuzu oluşturun.
Sertifika Yukle
3.

Sertifikanızı Yükleyin

CSR kodu oluşturduktan sonra kontrol paneliniz üzerinden SSL kurulumunu yapabilirsiniz. SSL kurulumu için profesyonel destek ekibimize ulaşabilirsiniz.
Standart SSL
Standart SSL sertifikası hakkında detaylı bilgi ister misiniz?
Hangi Standart SSL sertifikasının size uygun olduğuna Vargonen uzmanlarıyla karar verin!

Sıkça sorulan sorular

Secure Sockets Layer’ın kısaltması olarak bilinen SSL sertifikası türlerinden biri olan Standart SSL sertifikası, alan adınız size ait olduğunu doğrulayarak, veri akışında kişisel bilgilerin aktarıldığı durumlarda oluşabilecek güvenlik açıklarımın önlenmesini, kullanıcı ile sunucu arasındaki verilerin şifrelenerek sağlıklı bir şekilde transfer edilmesini sağlayan güvenlik sertifikasıdır. Web sitenizin güvenliği için Rapid SSL, Thawte SSL ya da Comodo SSL seritifkası satın alarak, ziyaretçilerinize daha güvenli bir sayfa sunabilirsiniz.

Evet, Vargonen tarafından sağlanan tüm SSL sertifikaları bankalar tarafından onaylanmış ve elektronik ticaret sitelerinde güvenle kullanılabilir seviyededir. SSL sertifikanız yüklendikten sonra kullanıcılarınızdan kredi kartı ile ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Google’ın aldığı, HTTP sitelerde kullanıcılara “sitenin güvenli olmadığı” uyarısı gösterme kararı ile SSL sertifikaları önemini giderek artırıyor. Siz de SSL sertifikanızı alarak SEO görünürlüğünüzü artmasına katkı sağlayabilirsiniz. Bu sayede web sitenizin trafiğini arttırabilirsiniz.

Sertifikanız dijital ortamdaki kimliğinizdir. Özel anahtarınızın ve sertifikanızın 3. kişiler tarafından, sertifika sağlayıcısından kaynaklanan hatalar sebebi ile çalınması durumunda oluşabilecek zararlara karşı, sertifika sağlayıcınız sizi taahhüt ettiği tutara kadar sigortalar.

Alan adı doğrulaması yaparak dakikalar içinde sahip olabileceğiniz Standart SSL, Organizasyon doğrulaması yaparak sertifikada firma bilgileri bulunduran Premium SSL, Mevcut alan adınız ile birlikte tüm alt alan adlarınızın güvenliğini sağlayan Wildcard SSL, Browserda alan adının yanında hem kilit hem firma ismi bulunan, en güvenli EV SSL olmak üzere dört çeşittir. Tüm SSL Sertifikası Türleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Evet, web sitelerini firmamız üzerinde barındıran kullanıcılarımız için ücretsiz SSL sertifikası kurulumu gerçekleştiriyoruz. Sadece SSL sertifikası bulunan kullanıcılarımız için kurulacak altyapı ve kontrol panel tipine göre danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca Premium ve EV SSL gibi kurumsal doğrulama gerektiren sertifika türleri için bu doğrulama süreçlerini takip etmekteyiz.

SSL kurulum ve yükleme adımlarını dilerseniz cPanel üzerinden de yapabilirsiniz. cPanel SSL kurulum adımlarını izleyerek de işlemleri yapabilirsiniz. cPanel SSL kurulum adımları için Destek Kütüphanemize göz atabilirsiniz.

Dilerseniz, SSL sertifikası satın alma işleminizin ardından, tüm ssl kurulum işlemleri uzman destek ekibimiz tarafından ücretsiz olarak yapılır. SSL kurulumu tamamlandıktan sonra Vargonen.com'a tanımlı yetkili mail adresiniz üzerinden tarafınıza bilgi verilir.

Site mührü, SSL sertifikanızı başarılı bir şekilde yükledikten sonra, SSL sertifikası sağlayıcı firma tarafından web sitenizin güvenli olduğunu belirtir. Site mührü ile web sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınıza daha fazla güven verebilir, ziyaretçilerinizin müşteriye dönüşme oranını arttırabilirsiniz.

SSL, web sitelerinde gerçekleştirilen işlemlerin sunucuya şifrelenerek gönderilmesini sağlayan güvenlik yazılımlarıdır. Özellikler, online ödeme sistemlerini kullanan web sitelerinde giriş yapılan kart bilgilerinin şifrelenmesi, özel verileri içeren formlar aracılığı ile kişisel verilerin tanımlandığı sistemlerde SSL sertifikası kritik öneme sahiptir. SSL sertifikaları kendi içnde farklı özelliklere göre gruplara ayrılır. SSL sertifikası fiyatları da bu özelliklere göre belirlenir.

SSL sertifikası almak için ilk olarak sitenizin ihtiyaçlarını tspit edebilirsiniz. Kurumsal olmayan web siteleri için daha standart özelliklerde bir SSL sertifikası alınabilir. Ancak kurumsal siteniz varsa ya da e-ticaret ile ilgileniyorsanız, EV SSL gibi daha üst seviye SSL sertifikası satın alabilirsiniz. SSL sayfamız üzerinden ihtiyacınız olan SSL sertifikasını belirleyip, SSL satın al butonuna tıkladığınızda, satın alma işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Hangi SSL sertifikasını almanız gerektiğine karar veremediyseniz, en güvenli ve en ucuz SSL sertifikası seçimi için satış destek ekibimze ulaşabilirsiniz.

SSL sertifikası yükleme işlemi tamamlandığında sitenize giriş yaparak, tarayıcı çubuğun yer alan kilit kısmını yeşil olarak görüntilediğinizde SSL yükleme ve oluşturma işleminin tamamlandığını görebilirsiniz. Ayrıca SSL sorgulama araçlarını kullanarak da SSL kurulum işlemlerinizi kontrol edebilirsiniz. SSL sertifikası sorgulama araçları ile sitenize yüklenen SSL sertifikasının türünü, markasını ve sitenizde SSL hatası alan sayfaları tespit edebilirsiniz.

SSL sertifikaları özellikle artan internet kullanımı ile büyük önem kazanmıştır. Sitelerin ve internet kullanıcılarının güvenliğini sağlayan pek çok SSL sertifikası markası bu yönde hizmet sunmaktadır. SSL sertifikası ücretsiz olarak sunan Let's Encrypt SSL de mevcuttur. Dilerseniz sitenize Let's Encrypt SSL kurulumu yaparak da bilgilerinizi şifreleyebilirsiniz. Ancak özellikle kurumsal siteler, e-ticaret siteleri ve form özelliği olan siteler için önerilmemektedir. Let's Encrypt daha çok Google'a sitenizin güvenli olduğunu göstermek için tercih edilir. 

Rapid SSL, Geotrust firmasıtarafından satışa sunulan SSL sertifikasıdır. 256 bit şiflemeye sahip Rapid SSL sertifikası aynı zamanda, 10.000$ garanti teminatı sunmaktadır. Rapid SSL satın almak için her hangi bir belge ibraz edilmesine gerek yoktur. SSL satın alma işleminin ardından, kurulumu yapılarak sitenize SSL yükleme işlemi anında yapılır.

WordPress SSL kurulumu için bir farklılık bulunmamaktadır. SSL satın alma işlemi tamamlandığında, cPanel üzerinden CSR kodunuzu oluşturarak SSL yükleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. WordPress SSL kurulumu ve CSR oluşturma konusunda tecrübe sahibi değilseniz teknik destek uzmanlarımızdan SSL yükleme konusunda ÜCRETSİZ destek alabilirsiniz.

SSL sertifikası fiyatları, SSL markarlarına ve özelliklerine göre farklılıklar göstermektedir. Comodo Positive SSL 9,49$'a satın alabileceğiniz gibi daha geniş özelliklere sahip EV SSL'i 99$'a satın alabilirsiniz. SSL sertifikası satın almadan önce ihtiyacınızı belirleyip SSL seçimini bu ihtiyaçlra göre yapabilirsiniz.

Size özel sunucu çözümleri
Firmanız, projeniz ya da e-ticaret siteniz için özel bir sunucu çözümüne ihtiyaç duyuyorsanız doğru yerdesiniz. İletişim bilgilerinizi bırakın, size en uygun sunucu çözümlerini üretelim.
Sunucu seçiminde kararsız mı kaldınız?
Hangi ürüne ihtiyaç duyduğunuza karar veremediyseniz sizin için buradayız. Sizin için en uygun çözüme ihtiyaçlarınız ve uzmanlarımızın analizleri doğrultusunda birlikte karar verelim.