sunucu-yonetim-servisi

Profesyonel Teknik Destek


Projeleriniz için bulut ya da dedicated sunucu ihtiyacınız var ancak sunucu yönetimi konusunda tecrübeniz yoksa, alanında uzman sistem mühendislerimizden sunucunuzun anahtar teslim kurulması, üzerinde operasyonel destek verilmesi, güncellemeleri ve monitör edilmesi konusunda profesyonel destek alabilirsiniz. Satış destek ekibimizle görüşmek için bize ulaşın.

İhtiyaçlarınıza Uygun Sunucu Yönetim Paketleri

Destek Seviyeleri Seviye 1 Seviye 2 Seviye 3 Seviye 4
E Posta / Ticket / Telefon Desteği
Felaket Desteği 7x24 7x24 7x24 7x24
Destek Zaman Aralığı 08.00-23.30 08.00-23.30 08.00-23.30 7x24
Operasyonel Destek Zaman Aralığı 09.00-18.00 09.00-18.00 08.00-23.30 7x24
İşletim Sistemi ve Panel İlk Kurulumu
İmaj Bazlı Yedekten Geri Dönme
Dosya Bazlı Yedekten Geri Dönme
Network Güvenlik Ayarları
İşletim Sistemi ve Kontrol Panel Desteği
Servis Desteği
Sunucu Performans Ayarları
Sunucu Taşıma Desteği
Sunucu Kaynak İzleme / Müdahale
Sunucu Servis İzleme / Müdahale
İşletim Sistemi Yeniden Kurulum / Ay 1 Kez 2 Kez
Operasyonel Destek Süresi 1 Saat/Ay 2 Saat/Ay 3 Saat/Ay
0
, 00 $
/ay
25
, 00 $
/ay
60
, 00 $
/ay
150
, 00 $
/ay

Proje Yönetim Servisi

Sunucunu yönetimi konusunda deneyiminiz ya da zamanınız yok diye endişelenmeyin. Sunucunuz üzerinde gerçekleşecek işletim sistemi, kontrol panel güncellemesi, performans ayarı, periyodik bakım ve operasyonel işlemleri Vargonen sistem uzmanları sizin için uygun maliyetlerle gerçekleştirsin.

Sunucu Yönetim Desteğinin Size Sağlayacağı Avantajlar

Bütçenizi ekonomik kullanın
Bütçenizi ekonomik kullanın
Uygun fiyatlı yönetim paketleriyle size özel sunucu destek hizmeti.
Zamanınız size kalsın
Zamanınız size kalsın
Sunucu yönetimi için ayıracağınız zamanı, projelerinize ayırın.
İşleriniz aksamasın
İşleriniz aksamasın
Sunucu kaynaklı sorunlar projenizi etkilemeden önleminizi alın.
Verileriniz 7/24 güvende olsun
Sunucunuz güvenli ellerde
ISO 27001 belgesi ve gizlilik sözleşmesi ile güveliğiniz tam.
Dedicated Server
Sunucu Destek Servisi hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz?
Hangi destek paketinin size uygun olduğuna Vargonen uzmanları ile birlikte karar verin!
Sunucunuzu Profesyonellere Emanet Edin

Sunucunuzu Profesyonellere Emanet Edin

Sunucu yönetimi, verilerinizin güvenliği ve projelerinizin devamlılığı için hayati bir öneme sahiptir. İhtiyaç duyduğunuz sunucu hizmetini satın aldıktan sonra, yönetimi için alanında uzman ve tecrübeli sistem mühendislerimizden yardım alabilirsiniz. Sunucunuz ile ilgili kurulum, güncelleme, yönetim ve güvenlik işlemleri için profesyonel yönetim destekleri ile projenize güç katın.

Sunucu Yönetim Maliyetinizi Düşürün

Sunucu yönetimi konusunda tecrübeli değilseniz ya da sunucu yönetimi için sürekli çalışacak bir ekibe bütçe ayırmak istemiyorsanız, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun sunucu yönetim paketini seçerek, maliyetlerinizi düşürebilir ve projenizin karlılığını arttırabilirsiniz. Vargonen sunucu destek servisi ile sunucu yönetimi için harcayacağınız zamanı, projenizin başarısı için harcayacağınızdan emin olursunuz.

Sunucu Yönetim Maliyetinizi Düşürün
Sunucunuz Kontrol Altında

Sunucunuz Kontrol Altında

Sunucu hizmetinizin işletmenize fayda sağlaması ve daha verimli çalışması için sürekli kontrol altında olması gerekmektedir. Sunucu destek hizmeti ile kurulum, güncelleme ve operasyonel işlemlerin yanı sıra sunucunuz destek seviyenize uygun şekilde 7/24 izlenir. Olağan dışı herhangi bir durumda, sunucu ekibimiz tarafından müdahale edilerek sisteminizin ve verilerinizin zarar görmesi engellenirken , işlerinizin aksamaması için hizmetinizin devamlılığı sağlanır.

Sıkça sorulan sorular

Email desteği haftanın 7 gün 24 saat my.vargonen.com üzerinden oluşturulan ya da [email protected]'a iletilen e-postalar ile Vargonen'e iletilen destek talebi için sunucu destek seviyesine uygun şekilde aksiyon alınır. Telefon desteği haftanın 7 günü 08.00-23.30 saatleri arasında Vargonen çağrı merkezine iletilen destek taleplerini kapsar, Seviye 4 için 7/24 nöbetçi personele erişim mümkündür. E-mail/Ticket/Telefon desteği saatleri resmi tatillerde değişiklik gösterebilir.

7x24 Felaket Desteği sunucu altyapısının da etkilenmesine neden olabilecek servisin verildiği veri merkezi kapsamında ve Vargonen'in tüm servislerini etkileyen her türlü kesinti içindir. Kullanıcı bazlı sunucu sorunlarını kapsamamaktadır.

Sunucu üzerinden yapılması gereken operasyonel destekler dışında kalan sunucu internet erişimi, sunucu kaynak veya parça değişimi, yedekleme türü işlemlerdir.

Sunucu yönetim paketleri içerisinde belirtilen tüm işlemler operasyonel destek seviyeniz kapsamında sağlanan uzman desteği süresince geçerlidir. Aylık destek süresinin aşılacağı durumda verilecek ek destek süresi ve ücreti kullanıcı onayına sunulur. İzleme servisi bulunmayan destek servislerinde müşteri talebinden sonraki aksiyon süresi hesaplanır. Destek süresi dışında kalan talepler için ertesi gün işlem yapılır.

Sunucu satın alma sırasında tercih edilen işletim sistemi ve kontrol panel kurulumları Vargonen uzmanları tarafından gerçekleştirilir ve seviye kapsamına göre taşıması yapılır ya da kullanıcıya teslim edilir. Kontrol panellerinin yapısı gereği sonradan kurulumu ya da işletim sistemi üzerinden kaldırılması mümkün değildir.

İmaj bazlı yedekten geri dönme Vargonen Yedekleme servisinin aktif durumda olması ve kullanıcının talebi yazılı olarak iletmesi ile alınan imaj yedeğe geri dönülmesi işlemini kapsamaktadır. Bu dönüş ile aktif sunucu ve üzerindeki tüm veriler, geri dönülmek istenilen imaj yedek ile değiştirilecektir. Kullanıcının arzu etmesi durumunda alınan imaj yedek yeni bir sunucu olarak servise verilebilir, bu işlem için sunucu ücreti kadar ek bir ücretlendirme yapılır.

Dosya bazlı yedekten geri dönme, Vargonen Yedekleme servisinin aktif durumda olması ve kullanıcının talebi yazılı olarak iletmesi ile alınan imaj yedek üzerinden sadece istenilen dosyalar için geri yükleme işlemini kapsamaktadır. Bu işlem için kullanıcı hem yedek alınan dönemdeki (zorunlu) hem de aktif sunucunun (opsiyoneldir aksi türlü ilgili dosyalar dijital şekilde kullanıcıya iletilecektir) işletim sistemi giriş bilgilerini Vargonen ile paylaşacaktır.

Network güvenlik ayarları, Firewall, VPN, Waf, DDoS gibi servislerin ayrıca satın alınması durumunda ücretsiz olarak destek verilmektedir.

İşletim sistemi ve kontrol panel desteği, kurulum işlemi sırasında tercih edilen işletim sistemi ve kontrol panel üzerinde gerçekleştirilecek operasyonel işlemleri kapsar.

Servis Desteği; desteklenen servisler üzerinde gerçekleştirilecek operasyonel işlemler için geçerlidir. Sunucuya erişelememesi, servislerin durması durumunda sunucunuz incelenir. Destek verilen işletim sistemi ve servisler; Windows 2012 Server R2 x64 Standart, Windows 2016 Server R2 x64 Standart, Centos, Debian 8, Debian 9, Ubuntu 16.04, Ubuntu 18.04 işletim sistemlerini, Plesk, CPanel, Maestropanel, Directadmin kontrol panellerini, Apache, Nginx, IIS uygulama servislerini ve Mysql, MsSql, Maria veritabanı hizmetlerini ve Mailenable, Exim mail servisini kapsar.

Sunucu performans ayarları, listesi yukarıda paylaşılmış servisler ile ilgili performans ayarlarının müşteri talebi ile Vargonen tarafından gerçekleştirilmesini kapsar, ilgili işlemler "operasyonel servis desteği" kapsamında destek verilen servisler için geçerlidir. Yazılım ile ilgili konularda destek verilmemektedir.

Sunucu taşıma desteği, destek seviyesine uygun olarak, mevcut servis sağlayıcıda bulunan, kontrol panel, işletim sistemi özelliklerinin Vargonen tarafındaki sunucu üzerinde aynı olması durumunda gerçekleştirilecektir. Taşıma desteğinin verilip verilemeyeceği onayı Vargonen'in kullanıcı sunucusu üzerinde yapacağı inceleme ile verilecektir. Taşıma sonrası tüm servislerin tam fonksiyon çalışıp çalışmadığı kontrolü kullanıcı sorumluluğundadır.

Sunucu kaynak izleme sunucunuza ait Ram, CPU, Disk/Storage, Network kaynaklarının 7/24 izlenerek destek seviyisine göre aksiyon alınmasıdır. Bir sunucu için 4 sensör ile sınırlıdır. Sunucunun 2'şer dakikalık aralıklarla kontrol edip, 3 kez olumlu yanıt alamaması durumunda alarm oluşturulmaktadır.

Sunucunuz üzerinde çalışan Web, Mail vb. servislerin sensörler aracalığıyla 7/24 izlenerek destek seviyisine göre aksiyon alınmasıdır. Servisler 2'şer dakikalık aralıklarla kontrol edip, 3 kez olumlu yanıt alamaması durumunda alarm oluşturulmaktadır. Bir sunucu için 4 Sensör ile sınırlıdır. Birden fazla sunucu için satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

İşletim sistemi yeniden kurulum, ilk kurulumdan sonra sunucunuzun yeniden kurulum işlemini kapsar, destek seviyesine göre aksiyon alınır.

Belirtilen tüm işlemler destek seviyeniz kapsamında sağlanan uzman desteği süresince geçerlidir. Aylık destek süresinin aşılacağı durumda verilecek ek destek süresi ve ücreti kullanıcı onayına sunulur. Her bir seviye paketi 1 adet sunucu için geçerlidir. Artan süre bir sonraki aya devretmez, servis verilen süre 15 dakikalık periyotlarla ölçülür.

Sunucularının kararlı bir şekilde çalıştığından emin olmak ve destek paketi şartlarının gerektirdiği tüm yükümlükleri sağladığımızdan emin olmak için işletim sistemi şifrelerini kullanıcılar ile paylaşmıyoruz. Ancak kullanıcılarımızın direkt işletim sistemi üzerinden yapması gereken işlemler varsa bu durumda çözüm garantimizi geçersiz kılarak şifreler paylaşılabilmektedir.

Size özel sunucu çözümleri
Firmanız, projeniz ya da e-ticaret siteniz için özel bir sunucu çözümüne ihtiyaç duyuyorsanız doğru yerdesiniz. İletişim bilgilerinizi bırakın, size en uygun sunucu çözümlerini üretelim.
Sunucu seçiminde kararsız mı kaldınız?
Hangi ürüne ihtiyaç duyduğunuza karar veremediyseniz sizin için buradayız. Sizin için en uygun çözüme ihtiyaçlarınız ve uzmanlarımızın analizleri doğrultusunda birlikte karar verelim.