ENTERPRISE FLASH CLOUD

Vargonen Enterprise Flash Cloud’a Hoşgeldiniz!

Enterprise Flash Cloud, kurumsal iş ortaklarının ihtiyaç duyduğu yüksek performans ve devamlılık rakamları için üretilmiştir. İsmini aldığı Flash Storage altyapısı sayesinde eşi benzeri görülmemiş hız, çeviklik ve performans sunarken, maliyet avantajı ile birlikte işletmelerin büyümesine katkı sağlar.

Vargonen Enterprise Flash Cloud, VMware sanallaştırma katmanı üzerinde Intel Xeon E5-E7 serisi son nesil işlemci kümesi ve tam yedekli SAN network yapısının, yine yedekli tasarlanmış IBM FlashSystem V9000 ile IBM FlashSystem FS900 storage sistemleriyle tam uyumundan oluşur.

ESNEK ALTYAPI

İhtiyacınız Kadar Kaynak Kullanımı

Vargonen Sanal Veri Merkezi ile kaynaklarınızı sunucularınız arasında paylaşacak şekilde kurgulayarak kaynaklarınızın azami düzeyde kullanıldığından emin olursunuz.

Storage katmanında ise yüksek IOPS ve 1 milisaniyeden düşük erişim garantisi veren IBM Flash Storage ve SSD disklerden ihtiyaçlarınıza göre her ikisini beraber kullanabilirsiniz.

GÜÇLÜ VE KARARLI

Donanım Arızalarından Etkilenmeyen Kararlı Operasyonlar

Enterprise Flash Cloud, elektrik ve iklimlendirme için Tier III+ standartlarında tasarlanmış paylaşımsız kafes sistemleri içerisinde, Türk Telekom ve direkt yurtdışı operatör omurgaları üzerinden yedekli çalışan network altyapısı ile %99,99 uptime garantisi sağlamaktadır.

Intel işlemcilerin kullanıldığı güçlü blade altyapı ve IBM Flash Storage'ın bütünleşik harmonisi ile yüksek performans sunan kararlı bulut sunuculara Enterprise Flash Cloud ile sahip olun.

TAM YEDEKLİ

Yüksek Devamlılık için Tüm Noktalardan Yedekli Altyapı

Enterprise Flash Cloud, tam yedekli ortam altyapısı (elektrik, UPS, jeneratör, trafo, Busbar, chiller, CRAC Unit), compute (Ram, CPU ve Storage), network (ISP, Router, SAN Switch) ve storage tasarımının bulunduğu TIER 3 veri merkezinde konumlandırılmıştır. Tüm noktalardan yedekli altyapısı ile minumum dowtime maksimum uptime sağlar.

ÖNGÖRÜ

Geçmiş Kaynak Kullanımına Göre Operasyonel ve Stratejik Yönlendirme

Vargonen uzman ekibi, yüksek performanslı sunucularınızı servis seviyenize uygun olarak düzenli aralıklarla izler ve trendlere göre sunucunuzun ihtiyaçlarını takip ederek, gelecek önemlere dair öngörüde bulunur. Sistem mühendislerimizle sunucunuzun kaynak ihtiyaçlarına birlikte karar verebilirsiniz.

NETWORK VE GÜVENLİK

Donanımsal Firewall ile Minumum Risk

En değerli varlığınız sunucularınızın güvenliğini sağlamak için Fortigate 1500D firewall cihazı ile IP ve Port bazlı kurallar belirleyebilir, VPN aracılığıyla sunucunuza bağlanarak istenmeyen misafirleri dışarıda bırakabilirsiniz. IPS ve WAF güvenlik önlemleri ile güvenliğinizi maksimum düzeye çıkarabilirsiniz.

YÖNETİM SERVİSLERİ

Sunucu Yönetimini Profesyonel Ekibimize Bırakın

Arzu ederseniz sunucularınız üzerinde yapılması gereken tüm işlemleri, profesyonel sistem destek yöneticilerimiz gerçekleştirmektedir. Altyapı yönetiminizi outsource ederek uzman Vargonen ekibine bırakabilir ve yalnızca işinize odaklanabilirsiniz. SLA paketlerimiz dahilinde sunduğumuz yönetim servisleri ile uzman ekibimiz ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızda

FARK YARATAN ALTYAPI

ÇOK DAHA HIZLI VERİ ERİŞİMİ

Rakiplerinizi Geride Bırakın!

Yüksek IOPS ve Mikro Erişim Süresi için En Uygun Çözüm

Vargonen Enterprise Flash Cloud, IBM Flash System ile veri erişim hızını artırarak kullanıcılarına güvenli ve yüksek performanslı bir depolama hizmeti sunar.

IBM Flash System V9000 ve olan düşük IOPS ve yüksek erişim süresini (latency) en büyük 2 sorunu olan IOPS ve erişim süresi (latency) sizin için sorun olmaktan çıkıyor.

Flash System Storage ile Vargonen, en değerli varlıklarınız olan verilerinizin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde işlenmesini sağlar.

IBM

ALTYAPI LİDERİ

Geleceğin Altyapısını Kullanın!

Ölçeklendirilebilir ve Esnek Cloud Mimarisi ile Her Noktadan İyileştirme

Vargonen Enterprise Flash Cloud altyapısının compute temelini oluşturan Cisco UCS Blade Server, blade tabanlı sistemlerin kullanımında devrim niteliğindedir. Vargonen altyapısı Cisco UCS Blade Server teknolojisiyle birlikte, geleneksel blade sunuculardan çok daha fazla performans sağlar.

Yedeklilik ile olası sorunların önüne geçerek zorlu operasyonların kararlı hale dönüşmesine yardımcı olurken, ihtiyaca göre ölçeklendirilebilen esnek yapısı sayesinde kullanım ve maliyet avantajı sağlar.

IBM

YAZILIM HIZLANDIRICI SERVİSLER

%100 Uptime, Performans ve Kararlılık!

Yük dengeleme, HTTP sıkıştırma, SSL Offload ile Web Sitelerinizi Hızlandırın

Enterprise Flash Cloud, altyapısında çalışan sunucularınıza doğru gelen trafik yükünü, yedekli yapıda tasarlanmış Citrix Netscaler sayesinde sunucularınız arasında dağıtarak yüksek performansı garanti eder.

Arzu ederseniz HTTP sıkıştırma ve SSL Offload ile uygulama sunucularınızı hızlandırabilirsiniz.

Vargonen Enterprise Flash Cloud için tasarlanmış Citrix Netscaler servisleri ile yüksek trafiklere kolayca cevap verebilirsiniz.

IBM

UZMAN NETWORK

Rakiplerinizi Geride Bırakın!

Yüksek Yoğunluklu Network için Cisco Nexus

Yedekli network altyapı omurgasını, gigabit network desteği ile sunan Cisco N7K bileşeni, projelerinize özel tüm erişim ihtiyaçlarınızda yüksek performanslı, esnek ve kesintisiz çözümleri size sunar.

IBM

360 Derece
Cloud Deneyimi

VMware Sanallaştırma altyapısının performansı, IBM FLASH Storage teknolojisinin kazandırdığı hız ve çeviklik, Cisco UCS Blade sunucular ile yedekli donanım güvencesiyle, bulut teknolojisini Vargonen'de güvenle yaşabilirsiniz. Sizi arayalım
İzleme
Sunucunuzu 7/24 izleyerek kullanım ve performans sonuçlarını görüntüleyin.
Erişim seçenekleri
Operatör yedekli paylaşımsız erişim seçenekleri ile SEO performansınızı arttırın.
DDoS Koruma
Sunucularınızın karşılaşabileceği DDoS saldırılar için tasarlanmış çözümler ve prosedürler ile tam koruma elde edin.
Firewall
Yedekli firewall tasarımının IP, port ve protokol bazlı kural listesi ve IPS, WAF ve VPN servisleri ile güvenli erişim sağlayın.
Alarm ve bildirimler
Sunucu kaynaklarınız üzerinde alarmlar oluşturarak altyapınızı kontrol altına alın.
Esnek Altyapı
Kaynak ihtiyaçlarınıza uygun şekilde sunucularınızı yapılandırın.

PROJENİZE EN UYGUN
KONUMU SEÇİN

Türkiye’nin yanı sıra Amsterdam, Frankfurt, Virginia,
Washington, Londra, Singapur ve Hong Kong konumlarında
yer alan seçkin veri merkezlerinde projenize uygun
barındırma çözümleri sağlıyoruz.

PROJENİZİ BİRLİKTE TASARLAYALIM
Map
SAN FRANCISCO
WASHINGTON
VIRGINIA
SINGAPUR
HONG KONG
AMSTERDAM
İSTANBUL
İZMİR