WordPress Yönetimi

WordPress Otomatik Kurulum - Plesk

30.03.2023
Blog açmak, kişisel portfolyo sitesi, işletmeniz için kurumsal bir web sitesi ya da e-ticaret sitesi açmak istiyor, ancak yazılım bilgisine sahip değilseniz WordPress ile bir kaç dakika içinde web sitenizi kurabilirsiniz. WordPress dünyanın en çok tercih edilen hazır web sitesi araçları arasında en çok tercih edilen uygulamadır.
Plesk Panel üzerinden, otomatik WordPress kurulumu yaparak, siz de hemen bir web sitesi açabilirsiniz. Üstelik bunun için uzman olmanıza ya da yazılım bilgisine ihtiyaç duymazsınız. 
Otomatik WordPress kurulumu için aşağıdaki adımları izleyiniz;
1- MyVargonen kontrol paneli üzerinden, hosting hizmetinizin yönetim sayfasına giriniz ve ardından Plesk Panel’e bağlanınız.
2- Plesk Panel anasayfasında yer alan “WordPress – Kur” butonuna tıklayınız.
3- Açılan ekranda ilk olarak WordPress kurmak istediğiniz domain’i belirleyiniz. Ardından, WordPress admin paneli için “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” tanımlayınız.
4- Alt kısımda yer alan “Veritabanı” sekmesine tıklayınız ve “Veritabanı Adı”, “Kullanıcı Adı”, “Şifre” belirleyiniz. Sonrasında, WordPress siteniz için güncelleme ayarlarını oluşturunuz ve “Yükle” butonuna tıklayınız.
Bu işlemlerin ardından bir kaç dakika içerisinde WordPress web siteniz otomatik olarak kurulacaktır. Ardından alanadiniz.com/wp-admin linki ile WordPress admin panele ulaşabilirsiniz. Kurulum adımlarında belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifre ile WordPress admin panelinize giriş yapabilirsiniz. Ardından içeriğinize özel bir tema seçebilir ve çeşitli eklentiler ile web sitenizi özelleştirebilirsiniz.