WordPress Yönetimi

WordPress Otomatik Kurulumu - cPanel

30.03.2023
WordPress dünyanın en çok tercih edilen açık kaynak kodlu, hazır web sitesi uygulamalarından biridir. Dünyada yayınlanan web sitelerinin yaklaşık %65’i WordPress alt yapısı ile yayınlanmaktadır. Bir web sitesi açmak istediğinizde, herhangi bir yazılım bilgisine ihtiyaç duymadan çok kısa bir süre içerisinde WordPress kurulumu yapabilir ve web sitenizi yayına alabilirsiniz.
WordPress’in en büyük avantajlarından biri, yüz binlerce farklı eklenti özelliğidir. WordPress kurulumunu yaptıktan sonra, eklenti kurulumu yaparak web sitenizi dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.
Yüzlerce farklı tema arasından seçim yaparak, sektörünüze ve içeriklerinize en uygun tasarımı tek tıkla kurabilirsiniz. WordPress ile web sitesi sahip oldukça basittir. Otomatik WordPress kurulumu için  aşağıdaki adımları izleyerek, siz de kendi web sitenizi dakikalar içinde kurabilirsiniz.
NOT: WordPress ile web sitesi açmak için ilk olarak bir domain ve web hosting hizmeti satın almanız gerekmektedir.
1- Hosting kontrol panelinize giriş yapınız ve cPanel’e bağlanınız. Ardından “Yazılım” sekmesi altında yer alan “Softaculous Apps Installer” seçeneğine tıklayınız.
2- Hazır CMS uygulamaları içerisinde “WordPress”e tıklayınız.
3- Açılan sayfada sol üst köşede yer alan “Yükle” butonuna tıklayınız.
4- WordPress kurulumu yapılacak olan “Alan Adınızı Seçiniz”. İlk kurulumda SSL sertifikası olmayacağı için Protokol seçimini “HTTP” olarak seçiniz.
5- Son olarak admin panel bilgilerinin yer aldığı alana, “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” belirleyiniz. En alt kısımda yer alan “Yükle” butonuna tıklayınız.
Bu işlemlerin ardından 1 dakika içerisinde WordPress otomatik kurulum işlemi tamamlanmış olacaktır. Ardından WordPress admin paneline giriş yaparak, içeriklerinizi oluşturabilir, web sitenizin temasını değiştirebilir ya da ücretsiz eklentiler ile web sitenize farklı özellikler ekleyebilirsiniz.
WordPress Hosting paketlerimiz ile projenize şimdi başlayın!