Destek Kütüphanesi / WordPress Nedir?

WordPress Nedir?

WordPress Nedir?

WordPress, dünyada en çok tercih edilen açık kaynak kodlu hazır web sitesi aracıdır. WordPress ile yayınlamak istediğiniz web sitenizi, hiç bir kod bilgisine ya da tasarım bilgisine ihtiyaç duymadan kolayca kurabilir ve içeriklerinizi yayınlayabilirsiniz.

WordPress, ilk olarak 2003 yılında blog yazmak ve yayınlamak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş olup günümüze kadar pek çok geliştirme ve güncelleme ile artık her türlü içeriğe sahip web sitesi için tercih edilebilmektedir.

İşletmeniz için açacağınız web sitesi, işinizi internete taşımak için yayınlayacağınız e-ticaret sitesi, çalışmalarınızı yayınlayabileceğiniz portfolyo ya da kişisel CV sitesi gibi pek çok amaca yönelik olarak WordPress web sitesi kurabilirsiniz.

WordPress kurmak için ihtiyacınız olan iki şey var. Biri domain bir diğeri ise WordPress web sitenizi yayınlayabileceğiniz bir hosting paketidir. 

WordPress Nasıl Kurulur?

WordPress kurmak bundan bir kaç yıl öncesine göre çok farklı işlemler gerektiriyordu. Ancak günümüzde WordPress kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap vermek isteyen cPanel ve Plesk Panel "Tek Tıkla Kurulum" özelliği getirerek, hiç bir teknik detayla uğraşmadan, tek bir tıkla WordPress kurulumu yapmanıza imkan sağlamaktadır.

Eğer bir web sitesi açmak ya da blog sitesi yayınlamak istiyorsanız ve bunu tamamen kendi imkanlarınızla yapmak niyetindeyseniz, WordPress'i güvenle tercih edebilirsiniz.

  • WordPress kurulum adımları için "yazımıza" göz atabilirsiniz.

WordPress'in Avantajları Nelerdir?

  • WordPress kurulumu oldukça kolay bir sistemdir.
  • WordPress için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz. Projeleriniz için en ekonomik seçenektir.
  • Binlerce farklı ücretsiz tema ile, sitenizi içeriğinize göre özelleştirebilirsiniz.
  • Eklentiler kurarak, sitenize ilgi çekici özellikler ekleyebilirsiniz.
  • Yazılım bilgisi ya da teknik bir bilgi gerektirmez.
  • LiteSpeed Cache ile diğer sitelere göre 10 kat daha hızlı çalışır
  • Otomatik güncelleme özelliği ile yazılımınız sürekli güncel kalır.

En iyi WordPress site performansı için Vargonen WordPress Hosting paketlerine göz atabilir. En uygun fiyat avantajı ile web sitenizi bugün yayına alabilirsiniz.