MyVargonen Kontrol Paneli

Whois Bilgilerimi Nasıl Güncellerim?

10.04.2023
Whois, kayıt edilen alan adına ait sahiplik bilgilerinin tamamına verilen isimdir. Alan adına ait Whois bilgilerinde, alan adı sahibine ait bilgiler(Ad-Soyad, iletişim bilgileri, alan adı kayıt firma bilgileri) yer almaktadır.  Bu bilgilerin ICANN kuralları gereği bu bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Bu bilgilerin güncel olmaması  alan adının askıya alınmasına veya iptal edilmesine neden olabilir.
Sizlerle bu bilgileri panel üzerinden nasıl güncelleyebileceğimizi göreceğiz.
  • Öncelikle Vargonen yönetim panelinize giriş yapınız. Giriş bilgilerinizi hatırlamıyorsanız, sayfamız üzerinden kayıtlı e-posta adresinizi kullanarak güncelleme yapabilirsiniz. Ayrıca erişim sorununuz için bizlere “0 850 660 00 99” telefon numarasından veya [email protected] e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.
  • Giriş sağladıktan sonra “Ürünler” sekmesi altından “Alan Adları” butonuna tıklayıp tüm alan adlarını görüntüleyebilirsiniz.
  • Alan adlarınız içerisinden değişiklik yapılacak alan adının yanında bulunan “Detaylar” butonuna tıklayınız.
  • Açılan “Alan Adı Yönetim” sayfasından “Whois” butonuna tıklayınız.
  • Bu sekmede, alan adına ait “Owner,Admin,Tech,Billing” bilgilerini arzu edildiği şekilde güncelledikten sonra “Kaydet” butonuna tıklayıp bilgileri kaydetmeyi unutmayınız.
  • Yaptığımız bu değişiklikten sonra [email protected] adresinden tarafınıza gelecek, bu değişikliğe ait doğrulama mailini onaylamayı unutmayınız.
    Whois bilgilerinizi güncelledikten sonra Vargonen Whois Sorgulama sistemi üzerinden tekrardan kontrol edebilirsiniz.