E-Posta (Mail) Yönetimi

Toplu Mail Servisi Nedir?

30.03.2023
Toplu mail servisi ile müşterilerinize ve üyelerinize yeni ürünleriniz, kampanyalarınız ve tüm duyurularınızı tek bir kontrol paneli üzerinden e-posta gönderimi yapabileceğiniz mailing servisidir.
E-posta pazarlaması günümüzde pek çok yeni pazarlama kanalının ortaya çıkmasına rağmen hala daha önemini kaybetmemiştir. Dünyada, dijital pazarlama alanında çalışan pazarlamacıların %59’u “En Yüksek Yatırım Garantisi” olarak mail marketing çalışmalarını tercih etmektedir.
Toplu mail gönderimi ile doğrudan hedef kitleniz olan müşterilerinize yeni ürün ve kampanyalarınız ile ilgili reklam mailleri göndererek, en uygun maliyetle en yüksek dönüşüm oranlarına sahip olabilirsiniz.
E-Posta Pazarlaması Nasıl Yapılır?
Web sitenize ya da işletmenize üye olan kullanıcıların e-posta adreslerini, kullanmakta olduğunuz toplu mail servisine yükleyemeniz gerekmektedir. Ardından yapmak istediğiniz duyuruya özel bir tasarım ile tüm kullancılarınıza aynı anda binlerce e-posta göndererek, pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinde bulunabilirsiniz.
E-Posta Pazarlamasının Avantajları Nelerdir?
Özellikle dijital pazarlama çalışmalarında, bütçeyi en ekonomik bir şekilde kullanmanın yolu en doğru ve ilgili hedef kitleye ulaşmaktır. E-posta pazarlaması ile işletmenize ya da web sitenize üye olan kullanıcılar, içeriklerinize ya da ürün ve hizmetlerinize ilgi duyduğu için yapacağınız toplu mail gönderimi en alakalı ve ürünlerinizi satın almaya en yakın kişilere ulaşacağı için başarı oranı da diğer reklam kanallarına göre daha yüksek olacaktır. Kısaca toplu mail servislerinin avantajlarını şu şekilde ifade edebiliriz;
  • Şirketler, dikkat çekici bir mail tasarımı ile aynı anda binlerce müşteriye ulaşabilir.
  • Hedef kitleler segmenete edilerek, tıklama oranı daha yüksek kullanıcılara ulaşılabilir.
  • Reklam çalışmaları için harcayacağınız zamandan tasarruf edilebilir.
  • Google ya da Facebook gibi dijital reklam kanallarına göre daha uygun maliyetleidir.
  • Mail açma, tıklama ve satın alma gibi kullanıcı haraketlerini raporlanabilir.
  • E-posta pazarlama çalışmalarınız için en uygun fiyatlı Toplu Mail Servisi Vargonen'de!