SSL Sertifikası Yönetimi

SSL Sertifikası Nedir? Neden SSL Almalıyım?

30.03.2023
SSL Sertifikası, web sitenizde yer alan kullanıcı bilgilerinin üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmesini engelleyerek güvenliğini arttıran, aynı zamanda Google'da web sitenizin yükselmesini sağlayan güvenlik sertifikasıdır.
Web sitenize SSL sertifikası yüklediğinizde, ziyaretçilerinizin doldurduğu formlar ya da online ödeme sistemi üzerinden yapacağı ödeme işlemlerinde yer alan kişisel bilgilerin ve ödeme bilgilerinin 258 bit şifreleyerek sunucuya gönderimini sağlar. Bu sayede veri transferi sırasında oluşabilecek bir açıkta, üçüncü şahısların bu bilgilere erişimini engeller.
İnternetin daha güvenli olması kriteri ile yola çıkan Google, artık organik arama sonuçlarında SSL sertifkası olan web sitelerine üst sıralarda yer vereceğini duyurdu. Ayrı SSL sertifikası olmayan web sitelerinin ise "Güvenli Değil" ibaresi ile belirtileceğini ifade etti ve bu çalışmalar bir süre önce hayata geçti.
Siz de hem web sitenizin güvenliğini arttırmak hem de Google organik sonuçlarında sitenizin daha üst sıralarda yer almasını sağlamak amacı ile ihtiyaçlarınıza en ideal SSL sertifikasını sitenize yükleyebilirsiniz. 
SSL sertifikası sayfamız üzerinden tüm SSL paketlerimize göz atabilirsiniz.