E-Posta (Mail) Yönetimi

SSL ile POP3 Mail Kurulumu

30.03.2023
Outlook mail istemcisinin, mail trafiğini güvenli bir şekilde sağlanması adına mail kurulumunun SSL’ li olacak şekilde sağlanması önemlidir. İstemci ile mail sunucusu arasında gerçekleşen mail alışverişi uçtan uca şifrelenmesine olanak sağlayacaktır.
Outlook üzerinden “Hesap ayarları” sekmesine giriş yapınız. Bu sekmede “Yeni” butonuna tıklayınız.
Açılan sekmede bilgileri kendi mail adresinize uygun olacak şekilde doldurunuz. Giden-Gelen sunucu adresini bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz. Bunun için destek sayfasından talep oluşturabilir veya telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.
Ardından “Diğer ayarlar” butonuna bastıktan sonra “Giden Sunucu” sekmesine gelin ve aşağıdaki gibi “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğini aktif ediniz.
Gelişmiş” sekmesine gelerek ilgili ayarları aşağıdaki gibi güncelleyiniz. Bağlantı türlerini “SSL” olacak şekilde güncellemeyi unutmayınız.
Mail kurulumunu tamamlamak için “İleri” butonuna basmanız yeterli olacaktır.
Sorun yaşadığınız takdirde bizlere [email protected] mail adresinden veya “0 850 660 00 99” destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.
Kurumsal ve bireysel projeleriniz için yüksek disk kapasitesine sahip mail hizmetlerimize Mail Hosting sayfamız üzerinden gözatabilirsiniz.