E-Posta (Mail) Yönetimi

Outlook – SSL ile IMAP Kurulumu

30.03.2023
Mailinizi, IMAP olacak şekilde Outlook mail programınıza kurmak isteyebilirsiniz. Farklı cihazlar üzerinden (PC, Mobil cihaz vb.) eş zamanlı olacak şekilde gelen maillerinizi görmek isteyebilirsiniz. IMAP kurulumu bu noktada ihtiyacınızı karşılayacaktır.
IMAP mail kurulumunu SSL’ li olacak şekilde yapmanız mail trafiğinin güvenli bir şekilde sağlanması adına önemlidir. İstemci ile mail sunucusu arasında gerçekleşen mail alışverişinin uçtan uca şifrelenmesine olanak sağlayacaktır.
Kurulum adımları POP3 ile benzerlikler göstermekte olup sadece port ayarlarında değişiklik sağlanmaktadır.
Outlook üzerinde “Hesap ayarları” sekmesine giriş yapınız. Bu sekmede “Yeni” butonuna tıklayınız.
Açılan sekmede bilgileri kendi mail adresinize uygun olacak şekilde doldurunuz. Giden-Gelen sunucu adresini bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz. Bunun için destek sayfasından talep oluşturabilir veya telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.
Ardından “Diğer ayarlar” butonuna bastıktan sonra “Giden Sunucu” sekmesine gelin ve aşağıdaki gibi “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğini aktif ediniz.
Gelişmiş” sekmesine gelerek ilgili ayarları aşağıdaki gibi güncelleyiniz. Bağlantı türlerini “SSL” olacak şekilde güncellemeyi unutmayınız.
Mail kurulumunu tamamlamak için “İleri” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Kurulum adımlarını eksiksiz uygulamanız halinde istemciniz giden-gelen bağlantıyı kontrol edecek ve kurulumun başarılı olduğunu söyleyecektir.
            Sorun yaşadığınız takdirde bizlere [email protected] mail adresinden veya “0 850 660 00 99” destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.
Yüksek disk kapasitesine sahip ve üst seviye güvenlikli mail servislerimiz için Mail Hosting sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.