Destek Kütüphanesi / Outlook Kurulumu ve Mail Ayarları

Outlook Kurulumu ve Mail Ayarları

Outlook kurulumu ile işletmenizin ya da bireysel projelerinizin e-posta hesaplarınızı bilgisayarınız üzerinden yönetebilir, e-posta alabilir, gönderebilir ve diğer tüm e-posta özelliklerini kullanabilirsiniz. Outlook mail kurulumu adımlarına geçemeden önce, servis sağlayıcınız üzerinden e-posta hesap bilgilerinize (şifre, giden sunucu ve gelen sunucu ayarları) ulaşınız. Eğer bir e-posta hesabınız yoksa ya da Outlook ayarları hakkında bilgi sahibi değilseniz, yazımızda yer alan adımları takip ederek e-posta hesabı oluşturabilir ve posta ayarlarınızı öğrenebilirsiniz.

Outlook Mail Kurulumu

1- Bilgisayarınızda Outlook’u açın ve sol üst kısımda yer alan “File (Dosya)” sekmesine tıklayınız.

outlook-mail-kurulumu

2- Açılan ekranda “Add Account (Kullanıcı Ekle)” butonuna tıklayınız.

outlook-mail-kurulumu

3- Kullanıcı hesap bilgilerinizin girileceği bir bölüm açılacak. Alt kısımda yer alan “Manuel Setup or Additional Server Types (Elle kurulum veya ek sunucu türleri)” özelliğini seçiniz ve “Next (İleri)” butonuna tıklayınız.

outlook-mail-kurulumu

4- Bu işlemin ardından POP or IMAP kurulumunu seçin ve “Next (İleri)” butonuna tıklayınız.

outlook-mail-kurulumu

5- Mail hesap bilgilerinizi yazınız ve “More Setting (Diğer Ayarlar)” butonuna tıklayınız.

Önemli Not: Gelen ve Giden sunucu ayarlarını bilmiyorsanız. buradaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

outlook-mail-kurulumu

6- Giden Sunucu ayarları sekmesindeki “My outgoing server (SMTP) requires authentication (Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor)” alanını aktifleştiriniz.

outlook-mail-kurulumu

7- Sonraki adımda, “Advanced (Gelişmiş)” sekmesine tıklayınız ve “Giden Sunucu SMTP” alanında “587” yazınız. Ardından “OK” butonuna tıklayınız.

outlook-mail-kurulumu

8- Outlook Mail Kurulumu işlemlerini tamamlamak için “Next (İleri)” butonuna tıklayınız. Bu işlemin ardından Outlook bir test oluşturacaktır. Tüm mail ayarlarını doğru olarak yaptığınızda işlemlerin yanında “Completed” ifadesi yer alacaktır.

outlook-mail-kurulumu

9- Son olarak “Finish (Bitir)” butonuna tıklayınız. Artık Outlook üzerinden mail hesabınızı kullanabilirsiniz

outlook-mail-kurulumu

Yukarı belirtilen Outlook mail kurulum ayarlarını sırası ile takip ederek, bilgisayarınıza e-posta hesap kurulumunu yapabilirsiniz. Outlook kurulumu yaparken destek almak isterseniz 0850 660 00 99 numaralı telefondan ya da [email protected] mail adresi üzerinden alanında uzman teknik destek ekibimize ulaşabilirsiniz.