E-Posta (Mail) Yönetimi

Outlook Kurulumu ve Mail Ayarları

30.03.2023
Outlook kurulumu ile işletmenizin ya da bireysel projelerinizin e-posta hesaplarınızı bilgisayarınız üzerinden yönetebilir, e-posta alabilir, gönderebilir ve diğer tüm e-posta özelliklerini kullanabilirsiniz. Outlook mail kurulumu adımlarına geçemeden önce, servis sağlayıcınız üzerinden e-posta hesap bilgilerinize (şifre, giden sunucu ve gelen sunucu ayarları) ulaşınız. Eğer bir e-posta hesabınız yoksa ya da Outlook ayarları hakkında bilgi sahibi değilseniz, yazımızda yer alan adımları takip ederek e-posta hesabı oluşturabilir ve posta ayarlarınızı öğrenebilirsiniz.
Outlook Mail Kurulumu
1- Bilgisayarınızda Outlook’u açın ve sol üst kısımda yer alan “File (Dosya)” sekmesine tıklayınız.
2- Açılan ekranda “Add Account (Kullanıcı Ekle)” butonuna tıklayınız.
3- Kullanıcı hesap bilgilerinizin girileceği bir bölüm açılacak. Alt kısımda yer alan “Manuel Setup or Additional Server Types (Elle kurulum veya ek sunucu türleri)” özelliğini seçiniz ve “Next (İleri)” butonuna tıklayınız.
4- Bu işlemin ardından POP or IMAP kurulumunu seçin ve “Next (İleri)” butonuna tıklayınız.
5- Mail hesap bilgilerinizi yazınız ve “More Setting (Diğer Ayarlar)” butonuna tıklayınız.
Önemli Not: Gelen ve Giden sunucu ayarlarını bilmiyorsanız. buradaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.
6- Giden Sunucu ayarları sekmesindeki “My outgoing server (SMTP) requires authentication (Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor)” alanını aktifleştiriniz.
7- Sonraki adımda, “Advanced (Gelişmiş)” sekmesine tıklayınız ve “Giden Sunucu SMTP” alanında “587” yazınız. Ardından “OK” butonuna tıklayınız.
8- Outlook Mail Kurulumu işlemlerini tamamlamak için “Next (İleri)” butonuna tıklayınız. Bu işlemin ardından Outlook bir test oluşturacaktır. Tüm mail ayarlarını doğru olarak yaptığınızda işlemlerin yanında “Completed” ifadesi yer alacaktır.
9- Son olarak “Finish (Bitir)” butonuna tıklayınız. Artık Outlook üzerinden mail hesabınızı kullanabilirsiniz
Yukarı belirtilen Outlook mail kurulum ayarlarını sırası ile takip ederek, bilgisayarınıza e-posta hesap kurulumunu yapabilirsiniz. Outlook kurulumu yaparken destek almak isterseniz 0850 660 00 99 numaralı telefondan ya da [email protected] mail adresi üzerinden alanında uzman teknik destek ekibimize ulaşabilirsiniz.