Destek Kütüphanesi / EV SSL İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

EV SSL İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

EV SSL sertifikası, standart SSL sertifikalarından farklı olarak tarayıcı çubuğunda firma adınızın ve ünvanının yer aldığı, yeşil bar özelliğine sahip güvenlik sertifikasıdır. EV SSL sertifikaları, firma bilgilerinizin doğruluğunu teyit etmek için resmi belgelere ile satın alınmaktadır. EV SSL sertifikası onayı için istenilen belgeler, firma/kuruma göre değişiklikler göstermektedir.

EV SSL sertifikası satın aldıktan sonra, aşağıdaki belgeleri eksiksiz olarak hazırlayarak Vargonen teknik destek ekibine iletmeniz gerekmektedir;

1- Şahıs Firmaları İçin Gerekli Belgeler: “Vergi Levhası, İmza Beyannamesi, Faaliyet Belgesi, SMMM Firma Evrakı”

2- Tüzel Firmalar İçin Gerekli Belgeler: “Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Faaliyet Belgesi, SMMM Firma Evrakı”

3- Üniversiteler İçin Gerekli Belgeler: “Kuruluş Tarihini Gösteren Bakanlar Belge ya da Bakanlar Kurulu Kararı, YÖK Resmi Site Kaydı”

4- Devlet Kurumları İçin Gerekli Belgeler: “*Kurumun Kuruluş Yılını Gösteren Belge, Kaysis.gov.tr Kaydı, Faaliyet Belgesi, SMMM Firma Evrakı” *Vergi Mükellefiyet Belgesi, Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete Bülteni

Tüm resmi belgeleri teknik ekibimize ilettiğinizde, EV SSL için onay süreci başlamış olur ve ortalama 2-5 gün içerisinde EV SSL sertifikanız onaylanarak kurulumu yapılır.