MyVargonen Kontrol Paneli

Domain Transfer Kodu Nasıl Alınır?

10.04.2023
Domain transfer kodu, domain transfer sürecinde domain doğrulmasını sağlayan yetkilendirme kodudur. Domain transfer süreci için alacağınız bu kod, alan adı güvenliği için oldukça önemlidir. Bu nedenle üçüncü kişilerle bu kodu paylaşmamanız oldukça önemlidir.
Domain transfer sürecinde, domain transfer kilidinin  “Kilitli değil” konumunda olması ve transfer kodunun elinizde olması gerekir. Transfer sürecinden vazgeçmeniz durumunda domain güvenliği için transfer kilidi durumunun “Kilitli” konumunda olduğundan emin olunuz.
Sizlerle, transfer kodunun panel üzerinden nasıl alınabileceğini göreceğiz.
  • Öncelikle Vargonen yönetim panelinize giriş yapınız. Giriş bilgilerinizi hatırlamıyorsanız, sayfamız üzerinden kayıtlı e-posta adresinizi kullanarak güncelleme yapabilirsiniz. Ayrıca erişim sorununuz için bizlere “0 850 660 00 99” telefon numarasından veya [email protected] e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.
  • Giriş sağladıktan sonra “Ürünler” sekmesi altından “Alan Adları” butonuna tıklayıp tüm alan adlarını görüntüleyebilirsiniz.
  • Alan adlarınız içerisinden transfer kodu alınacak alan adının yanında bulunan “Detaylar” butonuna tıklayınız.
  • Öncelikle açılan “Alan Adı Yönetim” sayfasından “Transfer kilidi” durumunu “Kilitli değil” şeklinde değiştiriniz. Ardından “Transfer kodu” yanındaki “Alan Adı-EPP Kodu Alma” butonuna tıklayınız.
  • Açılan sayfadan alan adınızın transfer koduna ulaşabilirsiniz.
  • Aldığınız transfer kodu ile farklı bir kayıt firması üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.
    Farklı domain firmalarında bulunan alan adlarınızı, en uygun doamin transfer fiyatları ile Vargonen' taşıyabilirsiniz. Domain transfer sayfamızdan, yüzlerce farklı uzantı için transfer fiyatlarına göz atabilir, alan adı transferinizi hemen başlatabilirsiniz.