MyVargonen Kontrol Paneli

cPanel ve Plesk Panel'e Nasıl Bağlanabilirim?

10.04.2023
Hosting servisiniz üzerinde yapmak istediğiniz yönetimsel tüm işlemleri cPanel ya da Plesk Panel üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Hosting oluşturma, WordPress kurulumu, e-posta hesap yönetimi, DNS güncelleme ve diğer tüm işlemler için cPanel ya da Plesk ile giriş yapabilirsiniz.
Yenilenen MyVargonen Kontrol Paneli’ne giriş yaptıktan sonra, aşağıdaki işlem adımlarını takip ederek cPanel ya da Plesk Panel hesabınıza girş yapabilirsiniz.
  • MyVargonen kontrol panelinize giriş yapınız ve sol menüde yer alan “Ürünler” sekmesine tıklayınız. Ardın açılan seçenekler içinde “Hosting Ürünleri” sekmesine tıklayınız.
  • Açılan sayfada sahip olduğunuz hosting paketleri görüntülenecektir. cPanel ya da Plesk Panel hesabına giriş yapmak istediğiniz hosting hizmetinizin sağ kısmında yer alan “Görüntüle” butonuna tıklayınız.
  • Hosting servis detayları içinde üst kısımda yer alan “Kontrol Paneli” sekmesine tıklayınız.
  • Bu işlemlerin ardından, hosting hizmetinize bağlı cPanel ya da Plesk Panel’e bağlanacaksınız. Eğer kontrol paneline bağlantı ile ilgili sorun yaşıyorsanız 0850 660 00 99 numaralı telefondan ya da [email protected] mail adresi üzerinden teknik destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
    Destek talebi oluşturmak için ayrıca MyVargonen Panel’de sol alt kısımda yer alan “Destek” sekmesine tıklayıp, hizmetleriniz ile ilgili her türlü konuda teknik destek alabilirsiniz.
    NOT: cPanel ya da Plesk Panel, hosting hizmetinizin işletim sistemine göre değişiklik gösterir. Vargonen Hosting paketlerinde, Windows işletim sistemi için Plesk Panel, Linux işletim sistemi için cPanel verilmektedir.