in

World Run’da Koşamayanlar İçin Koştuk

Wings For Life, dünya çapında yapılan çalışmalar ile omurilik zedelenmeleri için tedavi yöntemleri geliştirmeyi amaçlayan bir araştırma vakfı. World Run ise bu araştırmaların fonlanması amacıyla, aynı gün aynı saatte, dünyanın farklı şehirlerinde yaşayan binlerce insanın katılımında “koşamayanlar için koşuyoruz” sloganıyla gerçekleştirilen dünya çapında bir koşu etkinliği. Ancak World Run’ı benzerlerinden ayıran ve yarışı daha da heyecanlı kılan, bitiş çizgisinin bulunmaması.. Katılımcılar koşu başladıktan yarım saat sonra harekete geçen, sabit hızlı yakalama aracı tarafından geçildikleri zaman, koşuları tamamlanmış oluyor ve bu araca en son yakalanan koşucu birinciliğe hak kazanıyor.

Bu sene tüm dünyada 24 ülkede gerçekleşen World Run etkinliğinin Türkiye’deki ayağına 2016’da olduğu gibi İzmir ev sahipliği yaptı. Yaklaşık olarak 6 bin kişinin katıldığı, koşu haricinde gün boyu devam eden aktivitelerin ve konserlerin gerçekleştirildiği bir etkinlik günü geride bırakıldı. Bizler de Vargonen Running Team  olarak saat 14.00’da başlayan koşuda yerlerimizi aldık ve dünya genelindeki 155 bin koşucuyla birlikte koşamayanlar için koştuk.

Vargonen Wingsforlife WolrdRun

Dünyanın dört bir yanındaki canlı yayınlar ile binlerce kişinin de takip ettiği World Run 2017’nin resmi olmayan sonuçlara göre birincileri; erkeklerde 92,14 km ile Aron Anderson, kadınlarda ise 68,21 km ile Dominika Stelmach oldu. Yerelde ise Türkiye ayağının birincisi erkeklerde 57,51 km ile Veysi Aslan, kadınlarda ise 39,43 km koşan Meryem Gündoğdu oldu.

Vargonen Running Team’in birincisi ise 10 km’lik koşu mesafesiyle ekibimizden Fatih Yılmaz oldu. Kendisini tebrik ediyor ve Vargonen Teknoloji olarak böyle büyük çaplı ve önemli bir sosyal sorumluluk projesinde yer almaktan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.