You are currently viewing Web Mail Nedir? WebMail’e Nasıl Giriş Yapılır?

Web Mail Nedir? WebMail’e Nasıl Giriş Yapılır?

Web mail, oluşturmuş olduğunuz mail hesaplarınız Outlook, Thunderbird gibi mail programlarını kurmadan, internet tarayıcınız (Chrome, Mozilla, Safari…vb) üzerinden giriş yapabildiniz e-posta yönetim araçlarıdır.

E-posta hesaplarınızı Outlook ve benzeri programlara kurduğunuzda, sadece mail hesabınızın kurulu olduğu cihazdan erişim sağlayabilirsiniz. Ancak webmail girişi yaparak tüm cihazlardan e-posta hesaplarınıza erişim sağlayabilir, maillerinizi okuyabilir ve mail gönderimi yapabilirsiniz.

WebMail’e Giriş Nasıl Yapılır?

Webmail giriş adresi, kullanmakta olduğunuz hosting kontrol paneline göre farklılıklar göstermektedir. Aşağıdaki işlem adımlarını takip ederek web mail girişi yapabilirsiniz.

1- cPanel ile WebMail Girişi

cPanel üzerinden bir hosting hizmeti kullanıyorsanız. Hosting paketinizin bağlı olduğu ana domain ile girişi yapabilirsiniz. Web maile giriş yapmanın bir kaç farklı yolu bulunmaktadır.

  • Bunlardan biri, alan adınızın sonuna “:2095 ya da :2096” portları ile giriş yapabilirsiniz.

ÖRN: vargonen.support:2095

  • Bir diğer giriş yönetimi ise; alanadı.tdl./webmail yazdığınızda web mail hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

ÖRN: vargonen.support./webmail

2- Plesk Panel ile WebMail Girişi

Kullanmakta olduğunuz hosting hizmeti Plesk Panel‘e bağlıysa bu durumda webmail.alanadi.com şeklinde giriş yapabilirsiniz.

ÖRN: webmail.vargonen.support

3- Posta Merkezi ile WebMail Girişi (Vargonen Kullanıcılarına Özel)

Posta Merkezi, Vargonen kullanıcıları için özel olarak hazırlanmış webmail servisidir. 3. parti web mail servisleri yerine, Posta Merkezi‘ne giriş yaparak, e-posta hesaplarınızı yönetebilirsiniz.

posta merkezi web mail servisi

Kullanmakta olduğunuz hosting paketi kontrol paneli ne olursa olsun (cPanel, Plesk Panel) oluşturmuş olduğunuz mail adresleri ile Posta Merkezine giriş yapabilirsiniz. Yapmanız gereken, sahip olduğunuz domain‘e bağlı oluşturduğunuz e-posta adresi ve şifresi ile Posta Merkezi’ne giriş yapmak.

Bir cevap yazın