in

Vargonen Back-Up Hizmeti ile Fidye Yazılımlardan Etkilenmeyin!

Türkiye, fidye yazılım saldırılarında dünyada ilk 10’un içerisinde yer alıyor.

Dosya, doküman ve verilerinizi rehin alan “CryptoLocker” gibi fidye yazılım saldırıları sonucunda, tüm verileriniz şifreleniyor ve sisteme erişim sağladığınızda karşınıza bir mesaj çıkıyor. Bu mesaj size belli bir ücret karşılığında dosyalarınızın şifresinin çözülebileceğini bildiriyor.

Bu tip saldırıları minimum zararla atlatmanın yolu ise iyi bir yedekleme stratejisinden geçiyor. Yedek verilerinizin mevcut verilerinizle aynı sunucu üzerinde saklanması, gerçekleşen bir saldırı sonrası yedeklerinizin de bu durumdan etkilenmesine, ya da veri kaybı yaşamanıza neden olabilir.

Vargonen Back-Up Hizmeti yedeklerinizi kolaylıkla ayrı birer sunucuda tutmanızı sağladığı gibi, teknik destek servisleri ile verilerinizi fidye yazılım saldırılarına karşı korur.

Vargonen Back-Up Hizmeti Neler Sağlar?

  1. 7/24 İzleme: Sunucularınız, alanında uzman teknik yetkililer tarafından 7 gün 24 saat izlenerek, sıra dışı kaynak ve trafik kullanımlarında incelemeye alınır. Yapılan incelemeler doğrultusunda tarafınıza bilgi verilir ve gerekli müdahale gerçekleştirilir.
  2. Güncelleme ve Güvenlik: SLA desteği alan müşterilerimizin sunucuları yayınlanan işletim sistemi, kontrol paneli ve altyapı güncellemeleri test ortamında denendikten sonra, sunucularınızda uygulama işlemini gerçekleştirir. Güvenlik ayarlarınız, sizin tercihleriniz doğrultusunda uygun çözümler sunularak yapılandırılır.
  3. Yedekleme ve Yedekten Geri Dönme: Tercih etmiş olduğunuz yedekleme hizmetine göre, 1 günden 21 güne kadar ve ihtiyaç duyduğunuz aralıklarla birçok farklı kombinasyonda yedekleme hizmeti alabilirsiniz. İşletim sistemi altyapınız da göz önünde bulundurularak; ister dosyalarınızı, isterseniz sunucunuzu backup hizmeti kapsamındaki gün sayısı kadar yedekten geri döndürmeyi talep edebilirsiniz.

Sunucu yedekleme ve SLA hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için, 0850 660 00 99 numaralı telefondan Vargonen Sistem Destek uzmanlarına ulaşabilirsiniz.
Biz Sizi Arayalım

Back-Up hizmeti üzerine sizlere daha detaylı bilgi verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakın.

One Comment

Leave a Reply
  1. Merhaba, “CryptoLocker” yüzünden çok değerli dosyalarımı kaybettim. Yakın zamanda Vargonen Back-Up Hizmeti’ni kullanmayı düşünüyorum. Umarım kimse fidyeci yazılımlara maruz kalmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.