You are currently viewing Ücretsiz Web Mail Arayüzleri

Ücretsiz Web Mail Arayüzleri

Değişen ve gelişen teknolojilerle popüler hale gelen internet kullanımı postalarda da büyük bir değişime ve gelişime neden olmuştur. Eski tip postalardan çok daha gelişmiş, etkili ve basit olan ücretsiz mail programları ortaya çıkmış ve yaygınlaşmıştır. 90’lı yıllarda normal posta sayısını geçen e-postalar, günümüzde sayısal olarak ve kullanım kolaylığı açısından çok daha büyük bir üstünlüğe sahiptir.

webmail-girisi-nasil-yapilir

İnternet kullanımıyla birlikte hayatımıza giren bu hizmeti kullanmak için çok fazla çaba sarf etmenize gerek yoktur. Aynı zamanda piyasada ücretsiz mail hizmeti sunan birçok program vardır ve kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu programlar ücretsizdir. Herkesin e-postalarını düzenli olarak kontrol ettiği bu dönemde arayüzler farklılık yaratır. Bu nedenle seçici olarak ücretsiz e-posta web arayüzü olarak en kullanıcı dostu programı tercih edebilirsiniz.

E-postalarını sadece gerekli olduğunda kontrol eden ve ihtiyaç duymayan insanlara kıyasla, tüm işlerini e-posta üzerinden gerçekleştiren kişiler ve firmalar çoğunluktadır. Bu hedef kitle için kolay, hızlı ve ücretsiz mail programları oldukça kullanışlıdır. Özellikle büyük firmalar için güçlü sunucular gerekir. Piyasada bu hizmeti sunan pek çok köklü şirket bulunur ve sizler için güçlü sunucularla hizmet verirler.

web-mail-arayuzu

Gönül rahatlığıyla ve hızlıca ücretsiz e-posta yönetim araçları ile mail gönderebilir, gelen maillerinizi okuyabilir, öne çıkarabilir, cevap verebilir ve maillerinizi web üzerinden yönetebilirsiniz. Hem profesyoneller için hem de ev kullanıcıları için birçok program mevcuttur. Marka isimlerinden bağımsız olarak tercihlerine göre seçim yapan kullanıcıların memnuniyet oranı daha yüksektir. Araştırmalarınızdan sonra tercihlerinize göre istediğiniz e-posta servisini seçerek kolaylıkla kullanıma başlayabilirsiniz.

Ücretsiz Mail Programları Nedir?

E-postaların günlük işlerde ve şirket yönetiminde kilit rol oynadığı elektronik dünyada e-posta alımının ve gönderiminin kolaylığı ve hızı büyük öneme sahiptir. Ücretsiz e-posta programları ise internet kullanıcılarına aranan bu özellikleri başarıyla sunar. Bilgisayar kullanıcılarının çok büyük bir kısmında bulunan ücretsiz mail programları piyasanın büyümesiyle önemli bir sayıya ulaşmakla beraber bu konuda seçim yaparken arayüz uygunluğuna dikkat edilmesi gerekir.

web-mail-nasil-girilir

En İyi Ücretsiz Mail Programları Nedir?

En iyi ücretsiz mail programları: Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird, Opera Mail, Mailbird, Howard, IncrediMail, Sylpheed, Inky, DreamMail, Foxmail ve Mulberry olarak sıralanabilir. Bu ücretsiz mail programları farklı arayüzlere ve depolama seçeneklerine sahiptir. Arayüz ve depolamadan bağımsız olarak mobil destek ve eklenti çeşitliliğinde de farklılıklar içeren bu programları değerlendirebilirsiniz. Arayüzün önemli olduğu kadar teknik özellikler de büyük öneme sahiptir.

Ücretsiz E-posta Arayüzü Seçimi Neden Önemlidir?

Ücretsiz mail programlarının arayüzlerinin tasarımı ve kullanım kolaylığı kullanıcıların olumlu ilk izlenime sahip olmasını sağlamak adına büyük önem arz eder. Dolayısıyla kullanıcının tercihlerine göre ücretsiz e-posta programlarının arayüzleri farklılıklar içerir. Bu programlar arasından seçim yaparken kullanıcılar e-postaları gibi sürekli temas içinde bulunduğu noktalara en hızlı ve en kolay şekilde ulaşmak ister.

webmail-nasil-kullanilir

Hangi E-posta Arayüzü Seçilmelidir?

Günümüzde ücretsiz e-posta arayüzleri tasarımcının veya iş sahibinin beğenisi için değil, kullanıcının beğenisini kazanmak için tasarlanır. Çok karışık bir arayüz maillere olan erişimi yavaşlatır. Özellikle mailini iş için kullanan veya maili aciliyet içeren bir kişi için çok büyük vakit kaybına neden olabilir. Bu nedenle programınızı seçerken arayüzleri iyi araştırarak en basit ve kullanışlı olanı tercih etmelisiniz.

Ücretsiz Toplu Mail Gönderme Programları Nedir?

Ücretsiz mail programlarından biri olan toplu mail gönderme programları e-mail pazarlama konusunda en etkili araçlardan biri konumundadır. Bu hizmet müşterilerle verimli ve etkili iletişim kurabilmek adına büyük öneme sahiptir. Bu toplu mailler genel olarak e-bülten olarak adlandırılır. Firmanız için e-bülten oluştururken yani toplu mail gönderirken, dikkatli olmanız gereken birçok konu mevcuttur.

web-mail-nedir

Toplu Mail Programlarının Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

Firmalar, e-bülten oluşturarak bütün ürün ve hizmetlerini toplu mail yardımıyla hedef kitlesine ulaştırabilir. Bu durumda zaman tasarrufu ve düşük maliyet önemli avantajlardandır. Ancak tüketicileri rahatsız edecek tekrarda ve gereksiz şekilde gönderilen toplu mailler, kullanıcılar için firma hakkında kötü bir izlenim oluşturabilir. Bu sebeple güncel yasalara uygun bir e-posta kampanyası oluşturmak için işleminizi güvenilir bir program ile yapmalısınız.

Web Mail Nedir?

Herkes web mail ile bir domain aldıklarında, bu domainin uzantısını kullanan mail adresleri oluşturabilir. Web mail sisteminin hedef kitlesi genel olarak kurumsal firmalardır. Firmalar imajları için her türlü yazışmalarını web mail sistemleri ile yönetirler. Birçok köklü firmanın mail adresleri incelendiğinde herkesin kullandığı ve alıştığı ücretsiz mail programları görülmez. Firmalar bu programları kullanmak yerine kendilerine ait olan isimleri kullanırlar.

webmail-programlari

Web Mail Programının Kurumsal Kimlik Çalışmasına Katkısı Nedir?

Kurumsal kimlik çalışmaları yapılırken dışarıdan bir göz için tasarımlar ne kadar önemliyse mail uzantıları da bir o kadar önemlidir. Kurumsal bir firma sahibiyseniz bu hizmeti tercih etmeniz kurumsal kimliğinize hem kurumsallık hem de güvenlik açısından olumlu katkıda bulunacaktır. Piyasada büyük pazar paylarına sahip firmalar bu hizmeti kullanır. Siz de bu açıdan bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Web Mail Programları Nasıl Kullanılır?

Web mail programları üzerinden maillerinizi yönetmek çok basit ve kullanışlıdır. Öncelikle kullandığınız tarayıcı üzerinden domain isminizi yazdıktan sonra (/webmail) yazarak bu adrese giriş yapmalısınız. Daha sonrasında giriş bilgilerinizi sisteme girmeniz gerekir. Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza gelecek olan ekrandan “Roundcube” yazan yere tıklayarak mailinize girişinizi tamamlamış olursunuz.

web-mail-programlari

Roundcube – Maillerinize web üzerinden erişerek mail işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz, Türkçe dil destekli bir programdır. Eğer farklı bir dilde uygulamayı görüntülemek isterseniz uygulamanın içerisinde 70 farklı dil paketi bulunur. Roundcube, dil desteği konusunda diğer programlardan öndedir.

Roundcube Nasıl Kullanılır?

Mail sayfanıza girişiniz sonrasında buradan size gönderilen mailleri görüntüleyebilir, istemediğiniz mailleri silebilir ve mail gönderebilirsiniz. Bu uygulama üzerinden kotanızı görüntülemek için ise sayfanın sol altına bakmanız yeterlidir. Mailleriniz ile olan işlemleriniz tamamlandıktan sonra bağlantınızı bitirmek için Roundcube webmail penceresinin sağ üst kısmında bulunan “oturumu kapat” butonuna tıklayın.

Mobil Kullanıcılar için Ücretsiz Mail Programları

İnternet tarihinin en eski uygulamalarından biri olarak bilinen e-posta, iletişim için sıklıkla kullanılır. Birçok kullanıcı uyanır uyanmaz maillerini kontrol eder ve bunu kolaylıkla halledebilmek için mobil mail programlarına ihtiyaç duyar. Uyanır uyanmaz bilgisayarı açmaktansa akıllı telefon veya tablet üzerinden mail kontrolü yapabilmek kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlar.

ucretsiz-web-mail

Önerilen Mobil Mail Uygulamaları Nedir?

Bilindiği üzere mobil kullanıcılar için iki farklı platform bulunur. Bunlardan biri IOS diğeri ise Android’dir. Bu iki platformda da iş yerinizin maillerini ve kişisel maillerinizi tek uygulama altında toplayarak işlemlerinizi ücretsiz, hızlı ve etkili şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Önerilen mobil mail uygulamaları ise; Blue Mail, K-9 Mail, myMail, Nine Mail, Spark Email ve Microsoft Outlook olarak sıralanabilir.

web-mail-arayuzu

Sonuç olarak, ücretsiz mail programları arasında seçim yapabilmek belli bir uğraş gerektirir. Ancak tercihlerinizi belirledikten sonra iyi bir araştırma süreciyle isteklerinize uygun bir programa erişim sağlayabilirsiniz. Özellikle arayüz etkenini değerlendirmeniz yararınıza olacaktır. Depolama konusu da kritik noktalardan biridir. Depolama kısıtı bulunan programları geri plana atmalısınız. Böylece depolama uyarılarıyla karşı karşıya kalmadan akıcı bir mail deneyiminin tadını çıkartabilirsiniz.

Bir cevap yazın