You are currently viewing Spam Mail (İstenmeyen E-Posta) Filtreleme

Spam Mail (İstenmeyen E-Posta) Filtreleme

  • Post category:E-Posta
  • Post last modified:

Spam Mail Filtre Nedir?

Spam mail filtresi en basit anlamda istemediğiniz e-postaların (spam, virüs ve kötü amaçlı yazılım) gelen ve giden yönde ayıklanması işlemidir.

Kullanıcılarını veri güvenliğini ve hizmet sürekliliğini sağlamayı ilke edinmiş olan Vargonen de paylaşımlı hosting’den, kurumsal e-mail hizmetleri altyapısına kadar pek çok servisinde uzun zamandır spam mail filtreleme yazılımlarını kullanmaktadır.

Neden Spam Filtreleme?

Günümüzde mail trafiğinde gelen spam ve virüslü mailler büyük zaman kaybı ve risk oluşturmaktadır ve uygun bir altyapı çözümü olmadan gelen spamlar ile boğuşabilmek imkânsıza yakındır. Veri güvenliğinizin ve iş akışınızın olumsuz etkilenmemesi açısından ise e-posta filtreleme gerçekten büyük öneme sahiptir. Bu noktada Spam filtreleme sistemleri, her gün e-posta yoluyla tarafınıza gönderilen binlerce Spam, virüs, phishing(yemleme) ve malware(zararlı yazılım) saldırılarına karşı güvenliğinizi sağlamaktadır.

Vargonen spam filtreleme için farklılaştırılmış kullanıcı gruplarının yönetimleri, sezgisel bloklama, geliştirilebilir sezgisel veri tabanı gibi özellikleri, MX doğrulama aracı, spam mail filtre servisi ile API bağlantıları, küme istatistikleri gibi fonksiyonel araçların kullanımını ile servis verdiği abonelere hem gelen hem de giden yönde sağlıklı bir e-posta iletişimi sunmaktadır.

Spam Filtreleme Nasıl Çalışır? Neler Yapar?

Vargonen, spam mail filtreleme e-postalarınızın günün her saniyesinde gerçek zamanlı olarak analiz edildiği ve öğrenen algoritması sayesinde zararlı e-mailleri tanıyıp karar veren yapısı ile oldukça güvenilir bir e-posta filtreleme hizmeti sağlamaktadır. Bu güvenilir filtreleme işlemlerinde %100’e yakın pozitif (sıfır yanlış) doğruluk payına sahiptir.

Peki, Spam filtreleme bu derece yüksek doğruluk payına nasıl ulaşabiliyor?

Öğrenen algoritma olarak tanımlayabileceğimiz sistem bu noktada Spam mail Filtreleme sisteminin en büyük avantajıdır. Öğrenen algoritma, güvenli veri toplama yöntemi ile sürekli kendini iyileştirir ve analiz eder. Karantinada tutulan zararlı mailler üzerinde yaptığı incelemeler ile yeni tehditleri algılayarak tam zamanlı koruma sağlar.

Bir cevap yazın