in

Spam Koruma | E-Posta Gelen Kutunuzu Koruyan Çözüm

E-postalar kurumsal kimliğinizin önemli bir göstergesi, işinizde en önemli iletişim aracınız ve verilerinizin toplandığı en önemli kaynaklardır. E-postalarınız sizin için bu kadar önem arz ederken, haberleşme verimliliğinizi etkileyen ve verilerinizi tehlikeye atan spam, virüs ve kötü amaçlı yazılımlardan korunmanız da aynı oranda önem arz etmektedir. Gelen e-posta trafiğiniz haricinde, size ait olan alan adından gönderilen e-postaların da, kara listeye girmemeniz için, belirli standartlara uyması gerekmektedir. Bu koruma önlemlerini almak ve standartlara uygun duruma gelmek içinse etkili bir spam koruma hizmetine ihtiyacınız olacaktır.

Spam Nedir?

Spam en yalın şekilde, bir kişinin isteği olmadan o kişiye gönderilen mailler olarak tanımlanabilir. Nitelikleri itibariyle ele alındığı zaman üç spam tipi karşımıza çıkmaktadır.

Bunlardan birincisi, ticari reklam niteliğinde olup, son kullanıcı hedeflenerek gönderilen ve UCE (Unsolicited Commercial E-mail) olarak adlandırılan maillerdir.

İkincisi, MMF (Make Money Fast) şeklinde, kolay yoldan para kazandıracağı belirtilen zincir ya da piramit benzeri yapıların iletileridir.

Sonuncu tip ise sadece ticari içeriğe sahip olmayan, aynı anda çok yüksek sayıdaki kopyaların kişilerin talebi olmadan iletilmesi olarak adlandırabileceğimiz, UBE (Unsolicited Bulk E-mail) yani “talep edilmemiş kitlesel e-posta”lardır. Bu gönderiler ticari niteliğe sahip olabileceği gibi, herhangi bir konuda kamuoyu oluşturmak veya bir fikrin savunulması amacıyla da gönderilmiş olabilir. Bu noktada spam mailler konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi, maillerin içeriklerinden bağımsız olarak spam kategorisine girebileceğidir.

Ortaya çıkardıkları sonuçlar açısından baktığımızda ise, spam iletiler göndericilere fazla mali yük oluşturmazken, alıcılara zaman ve kaynak kullanım kayıplarından dolayı büyük mali yükler getirmektedir. Bir örnek ile somutlaştırmaya çalışırsak; American On-Line şirketi, Cyber Promption isimli kuruluşa açtığı davada, bu kuruluştan günde 1.8 milyon spam gönderi aldıklarını belirtmiştir. Bu spamların maliyeti Cyber Promption’a günlük 100 Dolar, American On-Line’a ise günlük en az 5000 saatlik bağlantı ihtiyacı olarak yansımaktadır. Bu durum da alıcılar ile göndericiler açısından spam maillerin neden olduğu zararların arasındaki farklı net bir şekilde göstermektedir.

Neden Vargonen Cloud Spam Koruma?

Peki, mailleriniz bu kadar önemli, spam gönderiler de bu kadar zararlıyken “Vargonen Cloud Spam Koruma” hizmeti sizlere ne gibi faydalar sağlamaktadır? Vargonen Cloud Spam Koruma ile;

  • Spam, virüs ve zararlı yazılımlar, sizin ağınıza erişmeden engellenir ve riskler minimuma indirilir.
  • Giden e-postalarınız için gerekli koruma önlemleri alınarak kara listeye girmeniz engellenir.
  • E-postalarınız uygun algoritmalarla yedeklenerek, karşılaşabileceğiniz riskler minimuma indirilir.
  • İşlenen verileri zaman içerisinde analiz ederek öğrenen ve kendisini geliştiren algoritmalar sayesinde herhangi bir güncellemeye gerek duymazsınız.
  • İhtiyaçlarınıza en uygun paketi seçebilirsiniz.
  • Herhangi bir donanım ve yazılım maliyetine gerek kalmadan, cloud altyapılar üzerinden hizmet alırsınız.
  • Otomasyon aracılığıyla yapılanan kurulum sayesinde, seçtiğiniz spam koruma hizmetini en hızlı şekilde teslim alırsınız.
  • 7 gün 24 saat denetlenen Vargonen altyapısı ile yüksek performanslı ve stabil bir hizmet alırsınız.

Bütün bu avantajlarıyla sizler de “Vargonen Cloud Spam Koruma” hizmetine sahip olarak, gelen e-posta trafiğinizi spam, virüs ve zararlı yazılımlardan koruyabilir, giden e-posta trafiğiniz için de kara listeye girmenizi engelleyecek şekilde önlemlere sahip olabilirsiniz.

Cloud Spam Koruma hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için, 0850 660 00 99 numaralı telefondan Vargonen Sistem Destek uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.