You are currently viewing Reseller Hosting Nedir? Kimler Bayi Hosting Kullanmalı?

Reseller Hosting Nedir? Kimler Bayi Hosting Kullanmalı?

  • Post category:Hosting
  • Post last modified:

Standart web hosting hizmetleri birden fazla web sitesi barındırılmak istenildiğinde yönetilmesi zor, karmaşık ve maliyetli durumlar ortaya çıkarabilmektedir. Bu aşamada çok sayıda web sitesi barındırılmak ve yönetilmek istenildiğinde reseller hosting hizmetleri kullanıcılar için uygun çözümleri sağlayacaktır.

Bayi (reseller) hosting temel anlamda, Linux ve Windows tabanlı çalışabilen bir web hosting türüdür. Ancak bayi hosting hizmetleri ile standart hostinglerden farklı olarak, sunucularda kiralamış olduğunuz depolama alanında çok sayıda farklı web sitesi barındırabilir ya da kendi müşteri kitlenizi oluşturarak, bu alan içerisinde müşterilerinize özel kaynaklar oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda en önemli ihtiyaçlarınızdan biri olacak olan e-posta servislerini de reseller hosting bünyesinde yönetebilirsiniz.

Reseller (Bayi) Hosting Nasıl Çalışır?

Öncelikle reseller hosting hizmetine sahip olmak için hizmeti satın alacağınız hosting şirketine kayıtlı bir alan adı satın almanız veya varsa mevcut alan adınızı taşımanız gerekmektedir.

Yönetimsel açıdan bakıldığında reseller (bayi) hosting üzerinde bulunan ana yönetici paneli ile tek bir kontrol paneli üzerinden aylık trafik kontrolü, disk alanı kontrolü, hesap açma/kapatma, bant genişliği ayarlama, ftp bilgileri, erişim izinleri gibi yönetimsel işleri gerçekleştirebilir, aynı zamanda da alt alan adlarına kontrol paneli erişimi tanımlayabilirsiniz. Ancak bu noktada reseller hosting hizmetinin ek alan adı(domain) barındırma ile karıştırılmaması gerekmektedir. Ek domain barındırma hizmetlerinde, eklenen yeni alan adlarına bayi hosting hizmetindeki gibi ayrıca kontrol paneli erişimleri tanımlanamamaktadır.

Reseller (Bayi) Hosting’in Avantajları Nelerdir?

  • Çok sayıda web sitesi barındırmak isteyen kullanıcıları, ayrı ayrı web hosting hizmeti satın alma maliyetlerinden kurtardığı için maliyet avantajı sağlar.
  • Reseller hosting hizmetinde barındırılan çok sayıda web sitesi tek bir kontrol paneli üzerinden kolaylıkla yönetilebilir.
  • Kendi hosting şirketini kurmak isteyenler ya da hosting hizmeti satabilecek network’e sahip olanların başlangıç yapabilmesi için idealdir.

Kimler Reseller Hosting Almalı?

  • Yeni / küçük web hosting şirketleri ve hosting hizmeti satabilecek network’e sahip olanlar reseller hosting hizmeti ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilir.
  • Çok sayıda web sitesine sahip olan kullanıcılar, reseller hosting hizmeti alarak en ideal ve ekonomik çözüme sahip olabilirler.
  • Web sitesi tasarımcıları ve yazılımcılar, müşterileri için tasarladıkları web sitelerine ve web uygulamalarına aynı zamanda hosting hizmeti de sağlayabilirler.
  • Müşterilerine diğer hizmetlerinin yanında web sitesi hizmeti de veren interaktif ajanslar, bayi hosting çözümleri ile bu hizmetlerini rahatlıkla yönetebilirler.

Sizler de ihtiyacınıza en uygun reseller hosting çözümlerine Vargonen’in rakipsiz hosting altyapısı ve kalitesiyle sahip olabilirsiniz.

Reseller hosting hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için, 0850 660 00 99 numaralı telefondan Vargonen Sistem Destek uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın