in ,

Outlook Yedek Alma Adımları

Outlook yedek alma işlemi ile e-posta hesabınızdaki tüm mailleri yedekleyebilir, indirim olduğunuz mail yedekleme dosyasını farklı bir outlook’a kurabilirsiniz.

Outlook Nedir?

Outlook yedekleme işleminden önce kısaca Outlook nedir? bundan bahsedelim. Outlook, maillerinizi yönetebileceğiniz, mail alma ve gönderme işlemi yapabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır.

outlook nedir

İster bilgisayarınıza isterseniz de mobil cihazlarınıza Outlook kurulumu yaparak, mail alabilir ve mail gönderimi yapabilisiniz. Outlook’un tek özelliği tabi ki mail alış verişi değildir. İş süreçlerinizi kolaylaştıracak, toplantı özelliği, etkinlik oluşturma, kişilerim listesi gibi pek çok özelliğe sahiptir.

Mailler özellikle işletmeler için büyük ticari değere sahiptir. Sadece bir mailin bile silinmesi ticari açıdan ciddi sıkıntılar oluşturabilir. Olası bir büyük veri kaybından yaşanacak zarar geri dönüşü imkansız maddi zararlara neden olabilir.

Bir çok mail servis sağlayıcısı kendi sunucularında yedekleme işlemi yapmaktadır. Mail yedekleme işlemi ve yedekten geri dönüş Vargonen’de ücretsiz olarak sağlansa da bir çok firma bu işlemi ücretli olarak yapmaktadır. Maillerinizde veri kaybı yaşamamak ya da ekstra ücretler ödememek için Outlook üzerinden mail yedekleme işlemi yapabilir, aldığınız yedekleri yerel cihazınızda ya da bulut depolama hesaplarınızda (Google Drive, Yandex Disk, Dropbox) saklayabilirsiniz.

Outlook Mail Yedek Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

1- Outlook’a giriş yapınız ve sol üst kısımda yer alan “File/Dosya” sekmesine tıklayınız.

outlook yedek alma

2- Açılan sayfada “Open & Export / Aç ve Dışarı Aktar” sekmesine tıklayınız.

outlook mail yedekleme

3- “Import-Export / İçe Aktar-Dışa Aktar” sekmesine tıklayınız.

outlook mail yedek alma

4- Açılan ekranda “Export to a file/Dosya Ver” seçeneğine tıklayınız.

mail yedek alma

5- Dosyanızı indirmek istediğiniz formatı seçiniz. (.pst olarak indirmenizi tavsiye ederiz.)

outlook eposta yedeği nasıl alınır

6- İndirmek istediğiniz mail adresini seçiniz ve “Next/İleri” seçeneğine tıklayınız.

eposta yedekleme

7- Mail dosyanızı yedeklemek istediğiniz alanı seçiniz. “Finish/Bitir” butonuna tıklayınız.

eposta veri yedekleme

8- Son olarak dosyanıza şifre atamak isteyip istemediğinizi soracaktır. Dilerseniz mail yedek dosyanıza şifre belirleyebilir ya da bu alanı geçebilirsiniz.

mail yedekleme nasıl yapılır

Yukarıdaki adımları takip ederek Outlook mail yedekleme işlemlerini başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız. Almış olduğunuz mail yedek dosyanızı local cihazınız dışında, bulut yedekleme servisleri üzerinde de yedeklemenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde local cihazınızda bir arıca oluşsa bile, bulut uygulamasından mail yedeklerinizi alabilirsiniz. Ayrıca cihazınız yanınızda olmadığında bile her hangi bir cihazdan bulut uygulamanıza bağlanarak mail yedeklerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Maillerimi Nasıl Yedekleyebilirim?

Ücretsiz Mail Yedekleme özelliğine sahip, yüksek disk kapasitesi ile binlerce maili arşivleme imkanı sunan Vargonen Kurumsal Mail servislerine göz atabilir, işletmeniz için hızlı, kesintisiz ve güvenli e-posta servisi ile tanışabilirsiniz.

Size en uygun Mail Hosting paketleri için 0850 660 00 99 numarlı telefondan satış destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.