You are currently viewing Linux Hosting Nedir?

Linux Hosting Nedir?

Linux hosting paketleri özellikle .PHP yazılımına sahip MySQL veritabanı ihtiyaçlarını en verimli şekilde karşılayan hosting paketleridir. Linux işletim sistemi alt yapısı ile barındırma hizmeti sağlayan Linux Web Hosting paketleri günümüzde en çok tercih edilen hosting hizmetlerinin başında yer almaktadır.

Linux web hosting paketlerinin kullanımının artmasının diğer bir nedeni de WordPress’in hem ülkemiz hem de dünyada kullanım sayısının artıyor olmasıdır. WordPress siteler .PHP yazılımına sahip ve verileri MySQL veritabanında bulunduran hazır web sitesi uygulamasıdır. WordPress alt yapısı ile web sitesi açmak isteyen kullanıcılar, daha yüksek performans almak ve uyum sorunları yaşamamak için Linux Web Hosting paketleri tercih etmekteler.

Linux web hosting paketleri ile MySQL, Java, JavaScript ya da Flash çalıştırabilirsiniz. Güvenli sunucu yapısı ve uygun maliyetleri nedeni ile Linux Hosting pek çok yazılımcı ve webmaster tarafından tercih edilmektedir.

Linux Hosting Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Linux web hosting paketi seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk olarak barındırılacak web sitesi sayısıdır. Kaç adet web sitesi barındıracaksanız eğer paket seçimizi buna göre yapmalısın. Disk boyutu, trafik boyutu, sunucu alt yapısı, e-mail hesap sayısı ve boyutları da yine hosting satın alma işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardır.

Linux Web Hosting ile Sınırsız Hosting Arasında Fark Var mıdır?

Sınırsız hosting paketlerinde de satın alma işlemi sırasında Linux işletim sistemini seçebilirsiniz. Linux web hosting ve sınırsız hosting paketleri arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır.

Vargonen Sınırsız Hosting paketleri ile birlikte ücretsiz olarak sunulan cPanel ile de hosting paketinizi yönetebilir. Yeni web sitesi açma, e-posta oluşturma, FTP hesabı oluşturma ve daha bir çok işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Vargonen Linux Web Hosting paketlerini inceleyerek, ihtiyaçlarınıza en uygun hosting paketini belirleyebilir ve hosting satın alma işlemi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın