in

Kişisel Web Sitesi Açmak İçin Tavsiyeler

Teknolojinin gelişip internetin hayatımıza girmesiyle hayatlarımız tamamen değişti. Günümüzde artık neredeyse her şey internet üzerinden yürüyor. Bunun en bariz örneği de hala çok faal olan milyonlarca websitesi.

Fikirlerini anlatmak, ürün satışı yapmak veya uzmanı olduğu konu hakkında deneyimlerini paylaşmak isteyen herkesin nihai adresi de kişiye özel web sitesi açmak.

Peki bu web sitesi okyanusunda siz neden kendi adınıza bir web sitesi açmalısınız, hiç düşündünüz mü? Dijital dünyaya yakın olan herkesin en az bir kez düşündüğü bir konudur web sitesi açmak. Sizi harekete geçirecek maddeler neler olmalıdır, gelin birlikte bakalım.

Web sitesi e-kimliğinizdir.

Web sitesi kişilerin ya da kurumların dijital dünyadaki kimlik kartıdır. Dijital evrende kendinizi, neler yaptığınızı, hedef kitlenize neler katabileceğinizi ve fikirlerinizi web siteniz aracılığıyla milyonlarca kişiye tanıtabilirsiniz.

Dünya çapında herkese ulaşabilirsiniz.

Offline reklamlardaki gibi kısıtlı bir kitleye değil, dünyanın her yerinden insanlara ulaşabilirsiniz. Üstelik hiç bütçe ayırmadan ya da küçük bir bütçeyle web sitenizin reklamını çeşitli mecralarda yapabilir, kendi kitlenizi çok daha kolay biçimde oluşturabilirsiniz. Bunun için SEO, SEM ile sosyal medya (Facebook, Twitter ve Instagram) reklamlarını kullanabilirsiniz.

Uzmanlığınızı kanıtlamanın/göstermenin en iyi yollarından biridir.

Diyelim ki bir konuda uzmansınız ve o konudaki bilgi birikiminizi işe dönüştürmek istiyorsunuz. İnternetten daha iyi kaynak olabilir mi? Düşünsenize, siz uzman olduğunuz konulara dair kişisel web sitenizi oluşturuyorsunuz, çeşitli mecralardan reklam veriyorsunuz ve hedef kitlenize web siteniz aracılığıyla doğrudan ulaşıyorsunuz. İşte kısa zamanda doğru hedef budur.

Kendi markanızı yaratırsınız.

Evet, yalnızca firmalar marka değildir, artık kişiler de birer marka olarak iş yaşamında var olabiliyor. Eğer sizin de bir uzmanlığınız varsa ve bu uzmanlığınızı işe dönüştürmek istiyorsanız, kendinizi bir marka olarak dijital dünyaya tanıtmanız gerekir.

Tüm reklam ve iletişim süreçlerini tek bir kanaldan yönetirsiniz.

Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram, Youtube… Hepsi de çok değerli sosyal medya mecraları. Ancak her bir kanalı ayrı ayrı kullanmanız hem ciddi vaktinizi alacak, hem de kendinizi istediğiniz ölçüde rahatlıkla ifade etmenizi engelleyecektir. Şöyle düşünün Twitter’da karakter sayısı 140, milyonlarca videonun yer aldığı Youtube’da kendinizi gösterebilmeniz için video prodüksiyonu yapmanız gerekir. Şimdi tekrar düşünün, kendi web sitenizden dilediğiniz içerik formatını kullanarak materyaller hazırlamak ve milyonlarca insana daha kolay ulaşmak sizce de kulağa daha ilgi çekici gelmiyor mu?

Kendi web sitenizi kurmaktan korkmayın. Web siteniz için alan adınıza karar verin, domain tescil ve  hosting süreçlerinde Vargonen olarak yanınızda olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.