You are currently viewing Kaliteli Hosting Satın Almak İçin 5 Altın Kural

Kaliteli Hosting Satın Almak İçin 5 Altın Kural

Blog açmak, işletmeniz için web sitesi kurmak ya da e-ticaret sektöründe yer almak istiyorsanız projenize alan adı ve hosting satın alarak başlayabilirsiniz. Projenizin alt yapısı, kullanılan uygulamalar, yazılımı, tahmini trafiği… v gibi pek çok kriter hosting satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardır. Web projenizde sorun yaşamamak, sürekli yaşanan kesintiler ile projenize zarar vermemek, düşük sayfa açılış hızından dolayı Google sıralamasında gerilerde kalmamak ve ihtiyacınız olduğu anda kesintisiz teknik destek alabilmeniz için hızlı, güvenilir ve kaliteli hosting paketlerini tercih etmeniz gerekmektedir.

Hosting paketleri sahip oldukları özelliklere göre farklı maliyetlere sahiptir. Disk, trafik, site açma limiti, e-posta adetleri, işletim sistemi…vb özelliklere göz atarak, size en iyi performansı ve fiyatı sağlayacak hosting paketlerini tercih edebilirsiniz. Hosting seçimi ve satın alma konusunda, işinizi kolaylaştıracak ve size avantaj sağlayacak 5 altın kuralı şu şekilde sıralayabiliriz;

1- Sınırlarınızı Kendiniz Belirleyin

Hosting paketi satın almadan önce ihtiyaçların belirlenmesi, projeniz için ayırdığınız bütçeyi en verimli şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Gereksinim duyulan disk boyutu, trafik miktarı, mail hesap adetleri ve en önemlisi de web sitesi açma sayısı hosting ihtiyaçlarınızı belirleyen önemli kriterlerdir. Web projeniz için sarf edeceğiniz emeğin ve maliyetin karşılığını en iyi şekilde almak için limitsiz kaynaklara sahip sınırsız hosting paketlerini seçebilirsiniz. Sınırsız web hosting paketleri ile sitenizin içerikleri artmaya başladığında disk sorunu yaşamaz, site trafiğiniz arttığında yavaşlama ve kesinti sorunları yaşamazsınız. Sınırsız hosting paketleri ile sınırsız sayıda web sitesi projesi barındırabilir, ekstra hosting paketlerine ihtiyaç duymazsınız

2- Yönetim Aşamasında Tüm Kontrol Sizde Olsun

Web sitenizi barındıracağınız hosting’i bütünüyle yönetebiliyor olmanız, işlerini daha hızlı ve pratik bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. Hosting yönetimi için verilen kontrol panelleri de bu yönetimi çok daha kolay hale getirecektir. Hosting yönetiminizi, hosting firmasının geliştirilmiş olduğu panel üzerinden yapabileceğiniz gibi cPanel ya da Plesk Panel gibi dünyanın en çok tercih edilen kontrol panellerini de kullanabilirsiniz.

cPanel ve Plesk Panel üzerinden hosting paketinizin özellikleri dahilinde bulunan disk, host açma, WordPress, Joomla gibi hazır uygulama kurulumları, FTP hesap yönetimi, veritabanı oluşturma ve silme, güvenlik vb. bir çok konuda hosting yönetiminizi kendiniz yapabilirsiniz. Tamamen Türkçe arayüze sahip cPanel ve Plesk ile hosting yönetiminde tüm kontrol sizin elinizde.

3- Web Sitenizde G Kuvvetini Hissedin

Hosting satın almak istediğinizde, dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden bir tanesi “disk“tir. Web sitenizin hızını arttırmak, sayfa geçişlerinin hızlı olması, görsellerin ve içeriklerin en hızlı şekilde yayınlanması için disk seçimi kritik öneme sahiptir. Günümüz hız çağında, siz de yavaş sayfa açılmasından dolayı ziyaretçi kaybetmemek, Google sıralamasında daha hızlı yükselmek için satın alacağınız hosting paketinin SSD disklere sahip sunucular üzerinden servis sağladığından emin olun.

SSD diskler, standart mekanik disklere oranla çok daha hızlı okuma ve yazma hızlarına sahiptir. ziyaretçileriniz sitenize geldiğinde sunucu mümkün olan en yüksek hızda siteyi açacak ve ziyaretçi kaybetme riskiniz en aza inecektir.

4- Seçim Yapma Özgürlüğünüzü Kullanın

Projenizin ihtiyacı olan işletim sistemi için en uygun hosting paketini seçmelisiniz. Yazılımsal sorunlar, veritabanı kaynaklı sorunlar sitenizin performansını olumsuz etkileyebileceği gibi maliyetlerinizi de yükseltebilirsiniz. En iyi hosting paketini satın almak için Linux ya da Windows işletim sistemi seçeneklerinin olup olmadığını kontrol edin. Güncel Linux ve Windows sürümlerine sahip olu olmadığını mutlaka araştırın.

5- İhtiyacınız Olan Her An Teknik Destek Alın

Bahsettiğimiz tüm özellikler tamama ama hosting firması ve hosting paketi konusunda hala karar veremediyseniz, bir de teknik destek hizmetini dikkate alın. Sizi yarı yolda bırakmayacak, sorunlar karşısında çözüm odaklı yaklaşım sergileyecek, ihtiyacınız olan her an farklı iletişim kanalları üzerinden ulaşabileceğiniz hosting firması üzerinden hosting satın alma işlemi yapabilirsiniz.

Hosting seçimi yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bu 5 madde sizlere rehberlik edecektir. Site performansı, verilerinizin güvenliği, başarılarınızın devamı için bu başlıklara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın