You are currently viewing Kadın Girişimciler İçin Site Açma Önerileri

Kadın Girişimciler İçin Site Açma Önerileri

Mal ya da hizmetler aracılığıyla kâr amacı güderek yapılan faaliyetlerin tümü girişimcilik olarak tanımlanıyor. Son yıllarda kadın girişimcilerin desteklenmesi ve artış göstermesi sonucunda yeni girişim adımları atılıyor. Bu alanlardan biri de İnternet üzerinden yapılan girişimler oluyor. Peki kadın girişimcilerin kolaylıkla yapabileceği yeni iş kolları neler olabilir? İşte size ilham verebilecek yeni girişim fikirleri… 

kadin-girisimci

Girişimci Nedir? 

Girişimci tanımı, basit şekilde ifade etmek gerekirse bir iş kurarak kazanç elde etmeyi hedefleyen kişileri ifade etmek için kullanılıyor. Girişimciler, bir hizmeti ya da bir ürünü satarak gelir elde ediyor ve kendi işinin patronu olarak son derece büyük bir başarıya ulaşıyor. Bu nedenle de girişimcilik, dünyanın her yerinde son derece saygın bir iş modeli olarak kabul ediliyor.

Ticari girişimler, tercihinize ve potansiyelinize göre küçük ya da büyük ölçekli olarak gerçekleşebiliyor. Büyük sermayeye sahip olan kişiler sanayi ve uluslararası ticaret gibi alanlarda çeşitli girişimlerde bulunurken daha az sermayeye sahip ve daha küçük ölçekli işler kurmak isteyen kişiler ise yöresel ya da ulusal ölçekte çalışmalara imza atabiliyor. Girişimcilik, hizmet sektöründe ya da İnternet üzerinde de gerçekleşebiliyor.

girisimcilik-nedir

Son yıllarda İnternet kullanımının büyük önem kazanması, internette yapılan girişim faaliyetlerinin artışını sağlıyor. Kadınlar için de son derece önemli fırsatlar yaratan İnternet girişimleri, pek çok kadının kendi başına ayakta kalabilmesine ve hayallerini gerçekleştirebilmesine olanak tanıyor. İnternet üzerinden gerçekleşen kadın girişimlerinin ilk sıralarında bloglar, sosyal medya girişimleri, e-ticaret çalışmaları, el sanatları, tarif siteleri gibi çalışmalar bulunuyor.

Kadın Girişimciler Ne İş Yapabilir?  

Kadın girişimcilerin kolaylıkla yapabileceği girişim faaliyetlerinin başında, evden uygulanabilecek seçenekler geliyor. Ofis kullanmadan uygulayabileceğiniz girişim fikirleri arasında ise e-ticaret yöntemi öne çıkıyor. Son derece küçük sermayelerle hayata geçirilebilen e-ticaret faaliyetleri, pek çok kadın girişimci tarafından ürün alıp satma yöntemiyle uygulanıyor. Masraflarını daha da kısmak ve benzersiz ürünler satmak isteyenlerse kendi yaptığı el işlerini İnternet üzerinden pazarlama yoluna gidebiliyor.

kadin-girimciler-tavsiye

Kadın girişimciler, ticaret dışındaki alanlarda da kendi işlerini kurma şansına sahip… Pek çok kadın yemek tarifi, kültür & sanat, seyahat, yaşam, sağlık gibi çok sayıda konuda bloglar hazırlayarak reklam çalışmalarından gelir elde edilebiliyor. Tamamı İnternet üzerinden gerçekleşen süreçleri değerlendiren kadın girişimciler, bilgi birikimlerini ve kendi yeteneklerini sergiledikleri İnternet siteleri için pek çok büyük markanın reklamını rahatlıkla alabiliyor.

Video platformları da kadınlar tarafından gelir kapısı olarak değerlendirilebiliyor. Makyaj, kıyafet seçimi, yemek yapımı, çiçek bakımı gibi farklı konularda çekilen özgün videolar, İnternette yayınlanmalarının ardından son derece yüksek izlenme oranlarına ulaşabiliyor ve her izlenme, kadın girişimciler için ekstra gelir olarak kaydediliyor. Üstelik bu videolar, cep telefonu ile dahi çekilebiliyor ve herhangi bir masraf çıkarmıyor.

Kadın Girişimciler İçin Web Sitesi Açmanın Önemi 

Web sitesi sahibi olmak, kadar kadın girişimciler için büyük önem taşıyor. Sosyal medya hesaplarınızdan farklı olarak son derece profesyonel bir üslupla hazırlayabileceğiniz web siteleri, kişisel iş girişimlerinizin çok daha geniş kitlelere ulaşabilmesine yardımcı olmaları sayesinde kârınızı da zirveye çıkarıyor. İnternet siteniz sayesinde ürünlerinizi ve kendinizi birinci ağızdan tanıtmanız mümkün hale geliyor. 

kadin-internetten-sitesi-acmak

Kadın girişimciler, çalışmalarını tanıttıkları İnternet siteleri sayesinde son derece geniş bir kitleye hitap etme şansını elde ediyor. Sosyal medya hesapları, sizden haberdar olan müşteri adaylarınız tarafından takip edilirken İnternet siteleri ise sizi hiç tanımayan müşterilerin dahi ilgisini çekebilmenizi sağlıyor. Web siteleri, verdiğiniz hizmete ihtiyaç duyan ve bunu internette aratan herkesin sizden haberdar olabilmesine yardımcı oluyor.

Kendi web sitesini açan kadın girişimciler, farklı avantajlardan da yararlanma şansını elde edebiliyor. E-ticaret işiyle uğraşanlar, ürünlerini doğrudan kendi sitelerinden pazarlayabiliyor ve bu sayede aracı sitelere komisyon verme zorunluluğuyla karşılaşmıyor. Kişisel becerilerini ve bilgi birikimlerini kazanca dönüştürmek isteyen kadınlar ise bunu farklı sosyal medya uygulamaları yerine kendi sitelerinden yaptıklarında reklam gelirleri daha yüksek oranlara ulaşabiliyor.

kadinlar-icin-internetten-para-kazanma

Kadın girişimcilerin kendi İnternet sitelerini kurarak yararlanabilecekleri avantajlar arasında, dijital pazarlama yöntemleri de yer alıyor. Kendi sitenizi kurduktan sonra kolayca uygulayabileceğiniz dijital pazarlama teknikleri, sitenizin arama motorlarında üst sıralara ulaşabilmesine yardımcı oluyor. Bu sayede faaliyet alanınızla ilgili arama yapan herkesin doğrudan size ulaşması ve satışlarınızın zirveye çıkması mümkün hale geliyor.

Kadın Web Sitesi Nasıl Açılır? 

Kadın sitesi açma işlemleri, son derece kolay adımlar aracılığıyla tamamlanabiliyor. Kendi İnternet sitesine sahip olmak isteyen kadın girişimciler, ücretsiz site açma sistemleri ya da site açma programları aracılığıyla amaçlarına kolayca ulaşabiliyor. İhtiyaç duyacağınız İnternet sitesi tarzı, faaliyet alanınıza göre değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle önce girişiminize karar vermeniz ve hemen sonrasında da İnternet sitenizi kurmanız öneriliyor.

kadin-web-sitesi-acmak

Eğer kadın blog tarzı bir internet sitesi kurmayı planlıyorsanız, “kendi siteni kur” sloganıyla faaliyet gösteren sistemlerden yararlanabilirsiniz. Sadece birkaç adım ile dilediğiniz İnternet sitesini rahatça tasarlayabilir, hazır temalar ve tasarımlar arasından dilediğinizi seçerek hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Herkese bedava site açma şansı tanıyan sistemler üzerinden dilediğiniz tüm içerikleri yayınlayabilir ve bilgi birikiminizi dünyayla paylaşabilirsiniz.

Ücretsiz olarak kurulabilen İnternet siteleri, ağırlıklı olarak tıklanabilen reklam kullanımına ve kendi altyapısı üzerinden direkt satış gerçekleştirmenize izin vermiyor. Bu nedenle ücretsiz siteler ağırlıklı olarak blog ve tanıtım amaçlı yayınlar için tercih ediliyor. Daha geniş kapsamlı ihtiyaçlarınız için ise yine İnternet üzerinde bulabileceğiniz ve son derece uygun fiyatlarla verilen profesyonel site hizmetlerine göz atmanız gerekiyor.

Profesyonel bir İnternet sitesine ihtiyacınız varsa, ilk olarak domain kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Girişimizini tanımlayan ve size uygun olan bir domain satın alarak İnternet adresinizi tescilleyebilirsiniz. Bu noktada, alacağınız domainin akılda kolayca kaldığından, sizi doğru şekilde tanımladığından ve farklı müşterilerin sizi bulmasına yardımcı olacak bir alan adı olduğundan emin olmanız büyük önem taşıyor. 

Domain kayıt işlemlerinden sonra ise İnternet sitenizi yayınlayabilmeniz için web hosting hizmeti satın almanız gerekiyor. Barındırma hizmeti olarak da tanımlanabilen hosting, sitenize yükleyeceğiniz tüm içeriklerin İnternet kullanıcıları tarafından ulaşılabilir hale gelmesine olanak tanıyor. Başlangıç seviyesi için ucuz hosting paketlerini tercih edebilir ve bu sayede site açma masraflarınızı asgari düzeyde tutabilirsiniz.

sinirsiz-hosting-fiyatlari

Bayan sitesi açarken alanadı ve hosting adımlarının yanı sıra site tasarımı konusuyla da ilgilenmeniz gerekiyor. Tasarım ücreti ödemeden İnternet sitesi sahibi olabilmenize olanak tanıyan sistemlerin başında ise WordPress geliyor. Her türlü İnternet sitesini kolayca tasarlayabilmenize ve yayınlayabilmenize olanak tanıyan WordPress, ücretli ve ücretsiz seçenekleri sayesinde tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verebiliyor.

İnternet sitenizi yalnızca kişisel çalışmalarınızı tanıtma amacıyla kullanmak istiyorsanız, ücretsiz WordPress seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Sitenize reklam almak ve site üzerinden satış yapmak istemeniz durumunda ise ücretli WordPress seçeneklerine yönelebilirsiniz. Son derece uygun fiyat aralıklarına sahip olan WordPress Hosting sayesinde sitenizi sadece birkaç dakika içinde tasarlayabilir, kişiselleştirebilir, dilediğiniz domain’i rahatça satın alabilir ve kolayca yayınlayabilirsiniz.

kadin-web-sitesi-para-kazanmak

WordPress aracılığıyla site kurmak için sadece birkaç basit adımı takip etmeniz gerekiyor. WordPress sitesine kayıt olduktan sonra karşınıza çıkan seçenekler arasından ihtiyacınıza en uygun olanı tercih edebilir ve sitenizi hızlı bir şekilde yayına hazırlayabilirsiniz. Sitenize istediğiniz temayı ve görseli rahatça yükleyebilir, ön izleme imkânıyla sitenizi kontrol edebilir ve hazır olduğuna inandığınız an sitenizi yayına sokabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This Post Has One Comment

  1. kadın sitesi

    kadınlar son zamanlarda gerçekten web’te bir çok sektörde başarılı işlere girişiyorlar tebrik ediyorum kendilerini internet sitelerini de artık bir nevi ele geçirmiş durumdalar yandık biz 😀