in

Web Teknolojileri ile İşinizi Geliştirin, Başarıyı Artırın!

E-ticaret yapın ya da yapmayın, herkesin amacı temelde aynıdır; firmasını ve sunduğu ürünü/hizmeti en etkili ve en güçlü şekilde tanıtmak.

E-ticaret firmaları bunu genellikle ürünlerini ön plana çıkarıp faydalarından bahsederek ve ürünlerinin-ününün ağızdan ağza yayılmasını sağlayarak yaparlar. Özellikle kullanıcı deneyimi, diğer tüketiciler ve elbette e-ticaret firmaları için çok değerlidir. Web siteleri üzerinden sıcak satış yapmayan firmalar ise kendilerini ve sundukları hizmeti en düzgün şekilde anlatarak tüketicilerde güven ve merak duygusunu yaratmayı hedefler. Bununla birlikte firmanın tüketicilere verdiği sözler, kendini anlatma biçimi ve sunduğu faydalar burada çok önemlidir.

Yani sizin işinizi tüketiciye doğru anlatmanız, kendinizi en iyi şekilde ifade etmeniz gerekiyor. İşte bunlar elinizdekilerle yetinmeyip, hep daha fazlasına çalışmanız için güçlü sebepler.

Peki işinizi nasıl geliştirirsiniz? Daha iyisi mümkün mü?

Elbette mümkün. İşinizi geliştirmek için yapmanız gereken çok temel şeyler var. Kısaca özetleyelim;

Dijitale yatırım yapın. Telefonların elimizden düşmediği, adeta laptop, tablet ve telefonlarla ayrılmaz bir bütün olduğumuz şu dönemde dijital dünya, yatırım yapmanız gereken en önemli mecra. İşinize ve isminize uygun bir alan adı satın alarak web sitenizi kurun, kurduysanız elden geçirin ve sürekli güncelleyin. SEO yapın, Google reklamları (SEM), remarketing gibi temel kavramları öğrenmeye çalışın.

-İşinizin sürekliliğini ve güvenliğini sağlayın: Web siteniz için uygun bir web hosting paketi ile verilerinizi yedekleyin, spam virüs korumaları ile güvenliği sağlayın.

Müşterilerinizle bağ kurun. Örneğin e-posta pazarlamasına inanın; e-posta ile ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtın. Gelişmelerden haberdar edin. Eğer yoksa e-mail hosting ile kurumsal mailinizi kurun ve hemen harekete geçin. Sosyal medya kanallarını aktif olarak kullanın. Dijital dünyadan ve müşterilerinizden uzak kalmayın.

Değişmez kural; müşteri velinimetinizdir. Bu yüzden müşterilerinize her zaman dürüst olun. Doğru bilgi verin. İletişim kanallarını açık tutun ve onlara değer verdiğinizi her fırsatta hissettirin.

Operasyonel süreçlerinizi iyileştirin. Örneğin eğer kargo teslimatlarınız gecikiyorsa veya tanıttığınız hizmeti, tüketicilerin elde etmesi zaman alıyorsa, ürünü ne kadar iyi anlatırsanız anlatın, alacağınız verim istediğiniz düzeyde olmayacaktır. Bunun için tüketicilere vadettiğiniz sürece sadık olun. Şirketinizin operasyonlarını güçlendirin.

Pazarlamanın gücüne inanın. Önemli olan neyi nasıl söylediğinizdir. Yeni ürünler/hizmetler geliştirin veya mevcut ürünlerinizle farklı kitlelere seslenin. Bunu siz de yapabilirsiniz, bir başkası da sizin için yapabilir. Önemli olan, işbirliğine ne kadar açık olduğunuz. Unutmayın, marka ve ürün konumlandırma ile ivmeyi çok yukarılara çekebilirsiniz.

Ve en önemlisi; işinize inanın. İnanarak ve severek yaptığınız şeyler başarıya ulaşacaktır.

Sizler de Vargonen kalitesi ile güçlü web hosting ve kiralık sunucu altyapılarına sahip olarak işinizi geliştirebilir, başarılarınızı artırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.