in

iPhone E-Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Cep telefonları artık elimiz, kolumuz gibi oldu. Öyle ki adına ‘cep telefonu’ desek de dijital dünyayla iletişimimizi tamamen bu akıllı telefonlarla sağlıyoruz. Arkadaşlarımızla bağlantı kuruyor, fotoğraf albümleri oluşturuyor, mail gönderiyor, iş bağlıyoruz. Mobil çalışmayı öğreniyoruz, mobilize olmaya doğru her gün biraz daha adım atıyoruz.

Adeta kolumuzun uzantısı gibi olan cep telefonlarını efektif kullanmak için bilinmesi gereken bazı noktalar, yapılması gereken uygulamalar bulunuyor. Buna en iyi örnek, telefona e-mail kurulumunu yapmak olarak gösterilebilir.

E-mail, belli zamanlarda baktığımız, arkadaşlarımızla haberleştiğimiz bir işleve sahipken, günümüzde arkadaşlarımızla haberleşmeyi diğer mecralara kaydırıp işlerimizi çözdüğümüz zorunlu bir mecra haline geldi. Öyle ki, hem kişisel mailimizi hem de iş mailimizi akıllı telefonumuza tanımlayarak her an her yerde ulaşılabilir olup, herhangi bir duruma anında müdahale edebiliyoruz. Bu da her geçen gün daha fazla mobilize olmamızı destekliyor.

Mailinizi Telefonunuza Nasıl Tanımlayacaksınız?

Akıllı telefonların hayatımızdaki yerinden bahsettikten sonra gelelim teknik kısma. En çok kullandığımız akıllı telefon markalarından Apple’ın efsanevi telefonu iPhone’u artık herkesin elinde görebiliyoruz. Çeşitli modelleriyle çoğu kişide mutlaka bir iPhone var. Peki iPhone’un tüm özelliklerinden yararlanıyor musunuz? Tam da iPhone 7’nin piyasaya çıktığı şu günlerde yeni telefonunuzu elinize aldığınızda web sitenize ait e-mailinizi nasıl kuracağınızı biliyor musunuz? Gelin birlikte inceleyelim.

IOS işletim sistemli iPhone’da e-mail kurulumu gözünüzü hiç korkutmasın. Son derece kolay ve zahmetsiz bir işlem. Tek yapmanız gereken, adım adım yazacaklarımızı takip edip uygulamak. Sonrasında e-maillerinize bir tıkla ulaşabilir, e-mail fonksiyonunu dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Başlıyoruz.

iPhone’da mail kurulumu;

-Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.

-Ayarlar kısmında hemen orta bölümde bulunan Mail, Kişiler, Takvimler kısmına tıklayın.

-Karşınızda Hesap Ekle kısmını göreceksiniz. Tıklayın.

-Karşınıza çıkan ekranda Outlook.com’un hemen altında Diğer seçeneğini göreceksiniz. Tıklayın.

-Önünüze gelen ekranda ilk seçenek olan Mail Hesabı Ekle kısmına tıklayın.

Ad, E-posta, Parola, Açıklama bilgilerini girdikten sonra sağ üst köşede bulunan Sonraki kısmına tıklayın.

-Gelen ekranda sağ üst köşede yer alan Kaydet’e basın. “SSL kullanarak bağlanamıyor. Hesabı SSL olmadan ayarlamayı denemek ister misiniz?” sorusuna Evet diyerek devam edin. Çıkan ekranda tekrar Kaydet’i tıklayın.

Mail, Kişiler, Takvimler kısmında Örnek Kurulum diye bir alan göreceksiniz. Tıklayın.

Örnek Kurulum’un içerisinde en aşağıda İleri Düzey kısmına tıklayın.

-Silinen postaların arşive mi, yoksa silinen postalar klasörüne mi gideceği seçimini yapın.

-Daha sonra geri gelip Örnek Kurulum sayfasında SMTP kısmına girin. Birincil Sunucu’ya tıklayın ve mail.alanadi.com kısmının açık olduğundan emin olun.

İşte bu kadar! E-mail kurulumunuz tamamlandı. Web sitenize gelen e-mailleri artık an be an takip edebilirsiniz.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.