You are currently viewing Hosting ve Yazılım

Hosting ve Yazılım

  • Post category:Genel
  • Post last modified:

Herkese Merhaba,

Öncelikle Vargonen’in kurumsal blog’unu açmış olmaktan ve buraya birşeyler yazabilme şansı bulmaktan dolayı son derece heyecanlı ve mutluyum. Umarım değerli müşterilerimiz ve bizi takip eden okuyucularımıza direkt ulaşabilir, yazılarımızla şirketimizi daha iyi tanıtabilir ve anlatabiliriz.Vargonen’in yazılım departmanında olduğum için haliyle aktarmak istediğim konu yine yazılımla ilgili oluyor.  Belki’de hiç bir firma hosting firmaları kadar yazılıma bağımlı değildir. Tahmin edeceğiniz üzere sistemlerimiz tamamen belirli yazılımlarla çalışıyor ve işliyor. Örneğin, Web sitenizin barındırıldığı dosya sistemi bir yazılım, sitenizi ziyaretçilere gönderen web sunucusu bir yazılım, ödemelerinizi kredi kartınızdan tahsil eden, size servisleriniz ile ilgili uyarılar gönderen robot’lar birer yazılım… daha da örnekleri çoğaltmak mümkün tabi ki fakat hosting firması açısından yazılımın önemini vurgulamak için kafi.

Bir hosting firmasının dinamikliği, çevikliği ve esnekliği oluşturduğu yazılım kadardır. Hosting firması olarak son teknolojik cihazları alıp çalıştırabilirsiniz fakat bu cihazların üzerinde koşturacak yazılımlarınız yoksa o kadar yatırımınız hiç bir şey ifade etmez. Aynı şekilde müşterinizin sizden satın aldığı hizmeti yönetebileceği bir kontrol paneliniz yoksa, doğal olarak müşteriniz  hosting hizmetini yönetebileceği başka bir firmaya taşıyabilir. Aynı şekilde alanadınızın üzerinde istediğiniz değişikliği yapma şansınız yoksa bunu sağlayan başka bir firmaya gitmek en doğal kararınızdır.

Vargonen olarak yeni yapılanma dönemimizde sistemlerimizi her türlü donanımda çalışacak şekilde oluşturuyoruz. Müşterilerimize bizden almış oldukları hizmetleri optimum düzeyde kullanabilecekleri çeşitli araçlar sunmayı hedefledik. Yazılım departmanı olarak bu doğrultuda çalışmalarımız devam ediyor.  Sizden gelen geri bildirimlerle ve geliştirdiğimiz sistemlerle web hosting sektörüne yeni bir soluk ve yeni bir bakış açısı kazandırmayı istiyoruz ve bunun için tüm gücümüzle çalışıyoruz.  Bu doğrultuda da tamamen müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda hareket ediyoruz. Bu sebeple müşterilerimizden alacağımız geri bildirimler bizim için çok önemli.

Oğuzhan YILMAZ
Yazılım Geliştirme Uzmanı

Bir cevap yazın