You are currently viewing Hazırlanma Süreci ve Fizikselsunucu.com açılışı

Hazırlanma Süreci ve Fizikselsunucu.com açılışı

Geçtiğimiz aylarda vargonenvds.com adresinde Türkiye standartlarının çok üstünde bir hizmet olan cVDS hizmetimizi başlatmıştık. Geçen bu süre içerisinde yapılan satışlarla ilgili gözlemlerimiz, alınan talep, çeşitli ortamlarda bu hizmet ile ilgili konuşulanlar hep takibimizdeydi. Hatta cVDS hizmeti alan müşterilerimizle kısa bir değerlendirme anketi de yaparak doğrudan düşüncelerini ve memnuniyet derecelerini ölçtük, geliştirilmesi gereken tarafları bir bir çıkarıp üzerinde çalışmaya başladık. Anket bir sonraki yazımızın konusu olacağı için detaylara burada girmiyorum. Bu yazıda diğer bir hizmetimiz olan fiziksel sunuculardan bahsedeceğim.

Harry Beckwith, “Görünmeyeni Satmak” isimli kitabında “Mümkün olan hizmeti yaratın; yalnızca pazarın gereksinim duyduğu ya da istediğini yaratmakla yetinmeyin. Pazarın seveceği ne varsa onu yaratın.” diyor. Çünkü insanlara sizin müşteriniz olmaları için bir sebep vermelisiniz. Bu sebeple, mutlu müşterilere sahip olmak için cVDS hizmetimizi başlatmıştık. Türkiye’de gerçek VDS ile VPS’in karıştırıldığı, birçok tüketicinin farkında olmadan VDS adı altında çok düşük özelliklere sahip VPS’ler aldığını ve sonrasında sanal sunuculara karşı bir güvensizlik duyduğunu biliyorduk. cVDS pazarın seveceği bir hizmetti.

Fakat yukarıdaki sözü tekrar okuyup, madalyonun diğer yüzüne de bakmakta fayda var. “Pazarın gereksinim duyduğu” şeklinde özetlenen kısımı da gözden kaçırmamak gerekiyor. Tam bu noktada, pazarın ihtiyaç duyduğu ya da istediği bir hizmet olan fiziksel sunucular da geri planda bırakmamamız gereken bir hizmetti.

Daha önce kiralık fiziksel sunucu hizmetimiz mevcuttu elbette fakat daha göz önünde, daha planlı ve değerlendirmeye açık bir şekilde bu hizmeti sunmak için çalışmalara başladık. İlk olarak teknik altyapı hazırlandı ve hizmet verilecek sunucular belirlendi. Diğer taraftan bu hizmetin sunumu için gereken web altyapısı için çalışmalar başladı. Basit bir arayüzde basit bir sunum yapmak istemiyorduk çünkü fiziksel sunuculara da cVDS ‘e verdiğimiz kadar önem veriyorduk. Taslaklar çıkarıldı, tasarımlar hazırlandı, birinci revizeler yapıldı, yetmedi ikinci revizeler yapıldı. En küçük detayına kadar eksikleri, hataları bularak adım adım ilerledik. Bu sırada sunucular geldi, kurulumları başladı ve çalışmaya hazır hale getirildi.

Fizikselsunucu.com adresinde tanıtım ve satışı yapılacak olan bu hizmet için detaylı anlatımlara boğulmuş, karmaşık teknik özellikler sıralayan bir yapı yerine fiziksel sunucu nedir, özellikleri nelerdir, avantajları nelerdir şeklinde temel bir anlatımla sadece ürünün ön plana çıktığı web sitemizi hazırladık. Sunucular çalışmaya hazır hale gelmiş, web sitesi tamamlanmış, tüm testler bitmiş ve sadece duyuruların yapılması kalmıştı. Yeni bir hizmeti tamamlamanın verdiği yorgunluk ve sevinç ile dün öğle saatlerinde duyurularımızı yaptık ve açılışımızı gerçekleştirdik.

Elbette bu süreç içinde gözümüzden kaçan detaylar olması mümkündür. Bu detaylar için sizlerden geri bildirimler bekliyoruz. Sunucu özelliklerimizi fizikselsunucu.com adresinde yer alan pdf dosyasından inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın