You are currently viewing Hazır Web Sitesi | Micro Site ile 3 Dakikada Site Kur

Hazır Web Sitesi | Micro Site ile 3 Dakikada Site Kur

Hazır web sitesi araçları, özellikle web sitesi açma konusunda çok fazla tecrübeye sahip olmayan kullanıcıların, işin teknik detayları ile uğraşmadan, genelde sürükle bırak mantığı ile çalışan web sitesi tasarım araçlarıdır.

hazır site kurmak

Dünya genelinde, bu şekilde kullanılan pek çok web sitesi tasarım aracı mevcut, ancak bunların bir çoğu kolay gibi görünse de web sitesi kurmak için teknik bilgisi olmayan kullanıcıları zorlayabilmektedir. Çünkü çok fazla seçenek içerisinde, kullanıcılar web sitelerini oluşturma tarafında zorlanabilmekteler.

1- Micro Site ile Web Sitesi Açmak Sadece 3 Dakika

Micro Site, tam da bu sorunlara odaklanmış, çok daha kolay bir arayüze sahip olan ve sadece 3 adımda kurulumu gerçekleştirilen hazır web sitesi aracıdır. Vargonen tarafından geliştirilen Micro Site, statik bir web sayfasında olması gereken tüm özellikleri kullanıcılara sunmaktadır.

hazır web sitesi kur

3 adımdan kurulabilen Micro Site ile 6 farklı hazır site şablonları kuruluma başlayabilirsiniz. Ardından firma/site adı, işletmeniz hakkında bilgileri, ürün/hizmetlerinizi ve iletişim bilgilerinizi yazarak kuruluma devam edebilirsiniz. Son adımda Google SEO bilgilerini girerek “Kaydet” dediğinizde web siteniz anında yayında olacaktır.

2- “Bir Web Sitem Olsun Yeter” Diyorsanız, Micro Site ile Tanışın!

Micro Site, tamamen başlangıç seviyesi bir sistemdir. Amacınız internette bulunabilir bir site açmak, müşterilerinize güven vermek, kartvizitinizi daha kurumsal göstermek ise Micro Site tam da size göredir. Her sektöre hitap eder.

hazır site kurmak

E-ticaret, blog sitesi, galeri.. gibi daha büyük çaplı web projeleri için WordPress gibi hazır site araçlarını kullanmanız gerekmektedir. Micro Site ile bir e-ticaret sitesi ya da blog sitesi açamazsınız.

3- Micro Site ile Hazır Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Hazır web sitesi kurmak oldukça kolaydır. MyVargonen kontrol panelinize giriş yaparak, “Domain Yönetimi” sekmesi altında, “Micro Web Site” ile kurulum işlemini dakikalar içinde hemen yapabilirsiniz. Hazır web sitesi kurulum adımları şu şekildedir;

 • Domain Panelinize Giriş Yapınız

MyVargonen’e giriş yaparak, kurulum yapmak istediğiniz alan adının detaylarına giriş yapınız ve sol üstte yer alan Micro Site sekmesine tıklayınız.

hazır site nasıl kurulur
 • Sipariş Oluşturun ve Ödeme İşleminizi Tamamlayınız

Micro Site hazır web sitesi aracı siparişinizi bu alandan oluşturarak ödemenizi “Kredi Kartı” ya da “Havale/EFT” ile yapabilirsiniz.

micro web site nedir
 • Temanızı Seçerek Kuruluma Başlayınız

Ödeme işlemlerinin ardından Micro Site kurulum paneliniz aktif olacaktır. İlk olarak, tanımlı olan 6 farklı temadan birini seçerek kuruluma başlayınız.

hazır site temaları
 • Site İçeriklerini Yazınızın

Hazır site şablonlarından birini seçtikten sonra sitenin içeriğini oluşturmaya başlayınız. Bu alanda şu bilgileri girmeniz gerekmektedir;

 • Firma Adı: Web sitenizde görünmesini istediğiniz firma ya da projenizin adını giriniz.
 • Firmanızı Tanıtınız: Bu alana firmanızı tanıtan, tarihçesinin yer aldığı bir metin ekleyiniz. 
 • Ürün ve Hizmetleriniz: Müşterilerinize sunduğunuz ürün ve hizmetlerinizi bu alan yazınız. Bu alana “Ekte” sekmesine tıklayıp, dilediğiniz kadar ürün ya da hizmet ekleyebilirsiniz.
 • İletişim Bilgileri: Sitenizin alt kısımda yer alacak olan, telefon, mobil telefon, e-posta ve adres bilgilerinizi giriniz.
kolay site açmak
 • Sosyal Medya: Facebook, Twitter ve Instagram hesaplanız var ise kullanıcı adını bu alanlara tanımayarak, siteniz üzerinden sosyal medya hesaplarınız takip edilmesini sağlayabilirsiniz.
 • İletişim Formu: Eğer siteniz üzerinden mesaj almak istiyorsanız, bu formu aktif ediniz. Bu form üzerinden sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, size ulaşarak ürün ve hizmetleriniz ile ilgili bilgiler almak isteyebilir. Bu form, bir üstte tanımlayacağınız mail adresinize bağlı olarak çalışacaktır.
hazır site fiyatları
 • Google Ayarları Yapınız

Google SEO ayarlarını yapınız. Bu alanda gireceğiniz bilgiler sitenizin Google arama sonuçlarında üst sıralara çıkmasında oldukça etkilidir. Bu alanlara tanımlayacağınız bilgiler firmanız, sektörünüz ve hizmetleriniz ile alakalı olmasına özen gösteriniz.

google seo ayarları

Hazır site kurulumunu tamamladığınızda, altta yer alan “Siteyi Gör” butonuna tıklayıp, sitenizi görüntüleyebilirsiniz. 

4- Micro Site’nin Avantajları Nelerdir?

Micro Site’nin diğer hazır site araçlarına göre en önemli avantajı, çok kısa sürede sadece sitede yer alan bilgileri yazarak yayınlanabiliyor olması. Teknik detayı sıfıra indiren Micro Site, web sitesi açmak isteyen kullanıcılara büyük bir maliyet avantajı da yaratmaktadır.

hazir-websitesi-nasil-acilir

Ayrıca, internette var olmak, işinizi internete taşımak, yeni müşteriler bulmak ve en önemlisi de firmanızın kurumsal imajını arttırmak için kolaylık sağlamaktadır.

Müşterilerinize verdiğiniz kartvizitin üstünde, internet sitenizin de olması marka imajınızı ve güvenilirliğinizi arttıracak ve işi alma ihtimalinizi güçlendirecektir. Bunu Micro Site ile yapmanız yalnızca 3 dakika!

5- Form Doldurmak Kadar Kolay!

Micro Site yukarıda da anlattığımız gibi oldukça kolaydır. Form doldurma mantığı ile çalışır. FTP, Veritabanı, DNS Ayarı…gibi teknik ayarlarla uğraşmadan sitenizi hızlı bir şekilde kurabilirsiniz. 

6- Micro Site Kimler İçin Uygundur?

Micro Site, özellikle web sitesi açmak isteyen küçük işletmeler için geliştirilmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile büyük çaplı firmaların özellikle web teknolojilerine yaptığı yatırımlar ve tüketicilerin satın alma davranışlarının büyük oranda e-ticarete yönelmesi, İnternet sitesi kurmak için gerekli iş gücüne ve maddi kaynağa sahip olmayan işletmeleri rekabette bir adım geri götürmektedir.

Özellikle yerel pazarda hizmet veren küçük ölçekli işletmeler, Micro Site ile firmasını tanıtabilir, müşterilerine sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerle ilgili bilgiler paylaşabilir ve en önemlisi iletişim bilgileri üzerinden, müşteri potansiyeli olan tüketicilere ulaşma imkanına sahip olabilir.

7- Diğer Hazır Web Sitesi Araçlarından Farkı Nedir?

Web sitesi açmak için pek çok hazır site kurma aracı bulabilirsiniz. Bu araçların pek çoğu kolay gibi görünse de binlerce tema arasından seçim yapmak, sayfa editöründe işinize yarayacak alanları belirlemek, logo ve görsel yüklemek, boyutları ayarlamak derken, aslında yine teknik işlerle uğraşmış oluyorsunuz.

Micro Site tüm bu zorlukları ortadan kaldırarak, sadece firma adınızı ve işletmenizi tanıtan bir kaç bilgiyi girerek, web sitesi açmanızı sağlıyor. 

8- Micro Site ile Sitem Google’da Çıkar mı?

Google arama sonuçları yüzlerce farklı kriterden oluşmaktadır. Micro Site bu kriterlerin en önemlileri olan “sayfa çılış hızı, mobil uyumluluk, site içi optimizasyon” özelliklerine sahiptir.

 • En Hızlı Sayfa Açılış Hızı

Micro Site yazılımı, sitelerinizin en hızlı şekilde açılmasını sağlayacak bir alt yapıya sahiptir. Ayrıca servis verdiği sunucu altyapısı da yine en yüksek performans verecek şekilde Vargonen sistem mühendisleri tarafından özel olarak oluşturulmuştur.

 • %100 Mobil Uyumlu

Web sayfanız sadece bilgisayarlarda değil, aynı zamanda tüm mobil cihazlarda da sorunsuz olarak çalışır. Bu sayede müşterileriniz bulundukları her yerden ve tüm cihazlardan internet sitenizi ziyaret edebilirler. Mobil uyumluluk ile aynı zamanda Google arama sonuçlarında sitenizin üst sıralara çıkma olasılığı artmaktadır.

 • Site İçi Google Ayarları

Bu ayarları, kurulum aşamasında “Google Ayarları” sekmesi altında yapabilirsiniz. Bu bölüme tanımlayacağınız bilgiler, Google’ın sitenizi tanıması ve değerlendirmesi için Google botlarına yardımcı olmaktadır. Google ayarlarını, sitenizin içeriği ve işletmeniz ile alakalı olacak şekilde doldurmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın