Hazır Web Sitesi | Kolay Site İle Site Açmak Çocuk Oyuncağı!

Hazır Web Sitesi | Kolay Site İle Site Açmak Çocuk Oyuncağı!

  • Post category:Genel
  • Post last modified:

Bir web sitesi açmak istiyorsunuz ancak tasarım konusunda endişeleriniz mi var? Hazır web sitesi aracı “Kolay Site” ile teknik bilgiye ihtiyaç duymadan profesyonel tasarıma sahip, mobil uyumlu bir web sitesi kurabileceğinizi biliyor muydunuz? Vargonen Kolay Site aracı ile kendi web sitenizi oluşturup dakikalar içerisinde yayına alabilirsiniz.

Neden Web Sitesi Açılır?

Bir blog sitesi açmak ve düzenli olarak blog yazmak, internet kullanımının başlangıcından beri bir tutku halinde. Bilgi almak istediğimiz her alanda ilk başvuru noktamız haline gelen internet aramaları, pek çok sorumuzun cevabını yanıtlarken, keyifli vakit geçirmemizi sağlayan, eğlenceli, eğitici ve öğretici pek çok içeriğe de kolaylıkla erişme imkanı sağlıyor.

İnternetin bu denli geniş çaplı bir bilgi havuzu ve paylaşım odağı olması, pek çoğumuzun ilgisini çekerken, internet üzerinde kendi paylaşımlarını yaparak kitlelere ulaşan ve bunu iş haline getiren pek çok içerik üreticisi de mevcut. Siz de kendinize ait bir blog sitesi açarak fikirlerinizi daha fazla insanla buluşturabilir ve internetteki varlığınızı oluşturabilir, içeriklerinizi yayınlayarak kitlelere erişebilirsiniz.

web-sitesi-kurma

Web Sitesi Açmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Peki nereden başlamalısınız? Öncelikle, istediğiniz herhangi bir konu veya düşünce üzerine bir web sitesi oluşturarak, içeriklerinizi bu siteye yükleyebilir,  hatta bu içerikleri yayınlayarak para kazanmaya da başlayabilirsiniz. Web sitenizin ziyaretçi sayısı ve içeriklerinizin okunma oranları arttıkça, para kazanma oranınız da artacaktır. İnternet sitesi oluşturmak için nelere ihtiyacınız var?

Alan Adı (Domain) ile İlk Adımı Atın

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, iyi bir web sitesi adından belli olur. Öncelikle işe, içeriklerinizle ve ilgi alanınızla yüksek oranda uyumlu bir alan adı kayıt ederek başlamalısınız. Vargonen Alan Adı Sorgulama Sayfası’na gelerek aklınızdaki alan adının uygunluk durumunu sorgulayabilir, müsait alan adını hemen kayıt edebilirsiniz.

hazir-site-araci

Tebrikler! Artık eşsiz fikirlerinizi yansıtan bir alan adına sahipsiniz. Ancak işimizin burada bitmediğini baştan söyleyelim. Şimdi sıra alan adınızı bir web sitesine dönüştürmekte. İhtiyaçlarınıza uygun bir web barındırma hizmeti satın alarak alan adınızın internette görünür olmasını sağlamanız gerekiyor. Eğer teknik bilginiz yoksa asla vazgeçmeyin! Kolay Site ile sadece bir kaç dakika sitenizi açabilirsiniz.

Teknik Bilginiz Yok mu? Sorun Değil!

Buraya kadar her şey harika gidiyor. Neredeyse bir web sitesi oluşturdunuz bile. Ancak en önemli kısıma geldiğimizi söylemek gerek. Web sitenizin tasarımı. Pek çok içerik üreticisi tasarım konusunda yaşadığı zorluklar nedeniyle bir web sitesi yayınlamaktan vazgeçerek belki de oldukça beğenilecek fikirlere sahip olmasına rağmen bunları kendine saklamayı tercih ediyor.

kolay-site-vargonen

Ancak bunun da bir çözümü var! Vargonen olarak parlak fikirlere sahip olup tasarımda takılan web girişimcileri için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan dikkat çekici bir web sitesi oluşturabilmeniz için Hazır Web Site aracımız Kolay Site’yi sizin için hazırladık! Vargonen Kolay Site nedir, gelin birlikte bakalım:

Vargonen Kolay Site Nedir?

Bir web sitesinin ziyaretçiler tarafından takip edilmesi ve okunması için başarılı içerikler oluşturmak kadar etkili bir tasarıma da sahip olmak gerekir. İçeriklerinizin kalitesi tıklanma oranlarınızı arttırırken tasarımı kötü olan bir sayfaya sahipseniz, bir süre sonra okunma oranlarınızın azalmasına neden olur. Rekabetin giderek arttığı ve her geçen gün yeni fikirlerin yayına girdiği internet ortamında başarılı içeriklerinizin yıldızının çabuk sönmesiyle karşılaşabilirsiniz.

vargonen-kolay-site

Sitenizin sade bir arayüzüne sahip olması ve kullanımın kolay olması, ayrıca profesyonel bir görünüme sahip olması hem tasarım açısından olumlu bir fark yaratacağı gibi, kullanıcılara güven vererek erişimlerinizi arttıracaktır. Özellikle online satışla ilgileniyorsanız, tasarımın önemini atlamamanız gerekiyor. Yüzlerce tema içerisinden size en uygun tasarımı seçerek sitenizi hemen yayına alabilirsiniz.

Profesyonel Arayüz

Profesyonel bir web sitesine mi ihtiyacınız var? Tasarım için yeterli teknik bilginiz olmadığını düşünüyorsanız veya bir tasarım yapmak için zamanınız yoksa, yüzlerce tema içerisinde web sitenize en uygun olanı tercih edebilir, e–ticaret modülümüzü kullanarak ürün satışlarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Üstelik tüm bunları dakikalar içerisinde hazırlamanız mümkün!

Vargonen Kolay Siteye Nasıl Erişirim?

Vargonen Kolay Site sayfası üzerinden ihtiyacınıza uygun paketleri görüntüleyebilirsiniz. Bir blog sitesi için tasarıma ihtiyacınız varsa, Kolay Site Ekonomik Paketi’ni seçebilir, daha profesyonel bir amaçla veya e ticaret yapmak için bir web sitesine ihtiyacınız varsa Kolay Site Profesyonel ve Kolay Site Premium paketleri üzerinden 200’den fazla arayüzü görüntüleyebilir, e – ticaret modülünü kullanabilirsiniz.

Kolay Site Teknik ve Tasarım Bilgisi Gerektirir mi?

Teknik bilgiye ihtiyacınız olmayacak! Web sitenizi oluşturmak sosyal medyada gezinmek kadar kolay. Hazır Web Sitesi aracımız Vargonen Kolay Site ile ihtiyaçlarınıza uygun olarak özenle hazırlanmış web sitesi temalarından size en uygun olanını seçerek 3 adımda web sitenizi hazırlayabilirsiniz. Yalnızca dakikalar içerisinde içeriklerinizi seçtiğiniz tasarımla yayına alabilir, eşsiz fikirlerinizin internette yer bulmasını sağlayabilirsiniz.

web-sitesi-araci

3 Adımda Kolay Web Sitesi Nasıl Yayına Alınır?

1- Tasarımınızı Seçin

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi. Tasarım her şey! İçeriklerinizin kalitesini ortaya çıkarmak için etkili bir tasarıma ihtiyacınız olduğunu artık biliyoruz. Tasarım hem en önemli başlık hem de bir web sitesi oluştururken en zorlanılan şey. Siz fikirlerinizi hızlıca internete taşıyın diye, işin bu kısmını kendi üstümüze aldık ve Kolay Site’yi sizin için hazırladık.

Bireysel ve kurumsal web projelerine özel hazırlanmış yüzlerce farklı temadan, işinize ya da projenize en uygun olanını seçerek kuruluma başlayın. Projenize özel 200’den fazla ücretsiz temanın bulunduğu tema havuzumuzdan dilediğiniz temayı seçebilirsiniz. Hazır web sitesi aracında yer alan temaları kategorize ederek karar vermenizi kolaylaştırdık. Sitenizi hangi alanda yayınlamak istiyorsanız, tasarım kategorilerinden alanınızı seçerek kuruluma başlayabilirsiniz.

vargonen-kolay-site-hazir-site-araci

2- İçeriklerinizi Oluşturun

Bireysel ve kurumsal web projelerine özel hazırlanmış yüzlerce farklı temadan, işinize ya da projenize en uygun olanını seçerek kuruluma başlayın. Seçtiğiniz temanın kurulumunu tamamladıktan sonra içeriklerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. İçeriklerinizi web sitesine yüklemek sosyal medya paylaşımı yapmak kadar kolay. Ayrıca sürükle bırak özelliği ile web sitenizde yer alan araçların yerlerini düzenleyebilir, tasarımınızı kolaylıkla kişiselleştirebilirsiniz.

3- Sitenizi Yayınlayın

İşlem tamam! Artık web siteniz hazır. Tüm kurulum adımlarını tamamladıktan sonra tek tıkla web sitenizi hemen yayınlayın. Gerekli gördüğünüz zaman herhangi bir veri kaybı yaşamadan web sitenizi sadece 1 dakikada güncelleyin. Dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde tercih ettiğiniz ayarlara erişebilir, dakikalar içerisinde güncelleyerek sitenizin tasarımını güncel tutabilirsiniz. Üstelik bunun için ek ücret ödemenize gerek yok! Daha fazlası için vargonen.com’u ziyaret etmeyi unutmayın!

web-sitesi-arayuzu

Kolay Site ile Micro Site Arasındaki Fark Nedir?

Kolay Site, yüzlerce hazır tema ile çok daha fazla özelliğe sahip web siteleri oluşturabilirsiniz. Galeri oluşturma, e-ticaret sitesi kurma ve blog açma gibi daha özelleştirilmiş web ihtiyaçlarınıza Kolay Site ile kolay karşılayabilirsiniz. Kolay Site, tasarım ve yazılım gibi teknik bilgi gerektirmese de web sitesi konusunda bilgi sahibi olmayı gerektirir.

Micro Site ise 6 farklı temadan oluşan, “hakkımızda, ürünler ve iletişim bilgilerinin” yer aldığı bir web sitesi aracıdır. Micro Site ile blog ve e-ticaret sitesi gibi siteler açılamaz. Micro Site, web sitesi açmak isteyen ancak bu konuda hiç bir bilgisi olmayan ve bütçesi olmayan kullanıcılar için geliştirilmiş bir hazır web sitesi aracıdır. Form doldurur gibi bilgilerinizi girerek, sitenizi yayına alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This Post Has One Comment

  1. zafer

    Yardımlarınız İçin Çok Teşekkürler