You are currently viewing Google Site Ekleme

Google Site Ekleme

Google’a Site Ekleme işlemi ile dünyanın en büyük arama motoru Google’a web sitenizi kolayca ekleyebilirsiniz. Web sitenizi Google’a ekleyerek, daha hızlı index almasını ve Google organik arama sonuçlarında daha hızlı listelenmesini sağlayabilirsiniz.

Özellikle yeni açılan web siteleri ve web sitelerinde gerçekleştirilen köklü değişikliklerde Google Site Ekle özelliğini kullanarak, Google’ın sitenizi ya da sitenizdeki değişiklikleri daha hızlı algılamasını sağlayabilirsiniz.

Sitemi Google’a Nasıl Eklerim?

https://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html adresinde “Google Site Ekleme” sayfasına giriş yapınız.

Belirtilen alanlara alan adınızı ve sitenizin sloganını ya da yaptığınız işle ilgili kısa bir bilgi yazınız ve “Adres Ekle” butonuna tıklayınız.

google site ekle

Web sitenizin adresini yazarken, eğer SSL sertifikası yüklü ise URL’inizin başında mutlaka HTTPS:// olarak yazınız. Google’a site eklemek için sadece ana domain yazılması yeterlidir. Google diğer tüm alt sayfalarınızı tarayacaktır.

ÖNEMLİ: Google’a site ekleme işleminden önce sitenizdeki sitemap.xml ve robot.txt dosyalarının düzgün yapılandırıldığından emin olunuz.

Google site ekleme işleminin ardından sizi Search Console sayfasına yönlendirecek ve sitenizi doğrulamanızı isteyecektir. Search Console Site Ekleme yazımızdan bu adımları takip ederek, sitenizi doğrulayabilirsiniz.

Bu işlemlerin ardında Google sitenizi en kısa sürede indexleyecek ve sitenizin SEO kalitesine göre sıralamalarda yer vermeye başlayacaktır. Bu işlemin ardından ne kadar sürede indexleneceği ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır. Google’ın Site Ekleme aracı ile ilgili yaptığı açıklama şu şekildedir;

Her taramada indeksimize yeni siteler ekliyor veya güncelliyoruz, ve sizi adresinizi eklemeye davet ediyoruz. Eklenen tüm adresleri indeksimize eklemiyoruz, ve ne zaman görünecekleri hakkında garanti veremiyoruz.
Lütfen http:// başlangıcı dahil olmak üzere tam adresinizi girin. Örneğin: http://www.google.com/. Ayrıca sayfanızın içeriğini tanıtan yorum veya anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz. Bunlar sadece bizim bilgimiz için kullanılır ve sayfanızın Google’da nasıl indekslendiğini etkilemez.
NOT: Sadece üst-seviye sayfa gereklidir; her ayrı sayfayı teker teker eklemenize gerek yok. Tarayıcımız Googlebot, alt sayfaları bulabilir. Önemli: Google indeksini belirli aralıklarda yeniler, bu yüzden güncellenmiş veya kapanmış bağlantı eklemenize gerek yoktur. Ölü bağlantılar indeksimizin gelecek güncellemesinde silineceklerdir.

Google Site Ekle

Bir cevap yazın

This Post Has 12 Comments

 1. ankara boyacı

  iyi bir site.

 2. diyarbakir araç kiralama

  güzel bilgilendirme sagolun

 3. turgut yel

  teşekkürler

 4. Mehmet Akif Ardıç

  Teşekkür ederim.

 5. evden eve nakliyat

  teşekkür ederim çok faydalı gerçekten

 6. vedat

  çok faydalı oldu teşekkürler

 7. mübarek parlak

  teşekkür ederim çok faydalı gerçekten

 8. Aycup

  Teşekkür eederiz.

 9. Ali Bey

  Site Kurma Alanında Yeniyim Bu Bilgilerin İşime Yaradı 1 haftadır Ugraştıgım Bir Konuydu Ve anlatımın Sayeside Yaptım Teşekkurler…

 10. NKreatif

  Teşekkürler, yararlı makale.

 11. Müslüm

  Teşekkür ederiz

 12. size kurye

  teşekkür ederim..