You are currently viewing Google PageSpeed Insights ile Sitenizi Test Edin

Google PageSpeed Insights ile Sitenizi Test Edin

  • Post category:Genel
  • Post last modified:

Google PageSpeed Insights, web sitenizin hem mobil hem de desktop tarafında performansını ölçen bir SEO aracıdır. Sitenizin yazılımı, içerikleri, görselleri ve sunucu cevap verme sürelerini test ederek sayfa açılış hızını test eden ve sorun yaşanan alanlar ile ilgili önerilerde bulunan Google’ın ücretsiz bir test aracıdır.

Web sitelerinin Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması pek çok farklı etkene bağlıdır. Sitede kullanılan görsellerin boyutları, içerik kalitesi, hosting ya da server servisinin hızı, sitedeki kodların stabil olması gibi pek çok etken vardır. Google PageSpeed Insights, web sitenizin tamamını tarayarak performans ile ilgili sonuçları detayları olarak gösterir. Bu sonuçların ışığında, web sitenizin performansını etkileyen unsurları görebilirsiniz.

Google PageSpeed Insights

Diğer Test Araçlarından Farkı Nedir?

Sitenizi GTMetrix ya da Pingdom gibi araçlar ile de test edebilirsiniz. Ancak PageSpeed Insights , sitenizin Google gözünde nasıl bir değeri olduğunu tam olarak gösteren bir araçtır. Sonuç olarak yapılan tüm SEO çalışmaları, Google’ı memnun etmek ve onun tarafında bir değer kazanmak için yapılıyor. En doğru verileri elde etmek için diğer test araçlarına göre çok daha etkili sonuçlar ve öneriler sunmaktadır.

Hızlı Hosting Sunucuları ile Sitenizin Performansını Arttırın

Web sitenizin, sayfa açılış hızı ilk etapta almış olduğunuz hosting ya da sunucunun performansına bağlıdır. Pek çok web sitesi, ya ucuz olsun diye potansiyelinin çok altında kaynaklara sahip hosting servisleri üzerinden yayınlanıyor ya da hosting hizmetinde belirtilen kaynakların %100 olarak verilmemesinden dolayı ciddi performans sorunları yaşıyor. Yeterli hosting kaynaklarına sahip olmayan web siteleri de PageSpeed Insights aracında düşük puanlar alıyor.

Bu nedenle, hosting seçimi yaparken, sadece ucuz olmasına değil aynı zamanda sağlayacağı performansa göre de seçim yapmalısınız. SSD disklere, son teknoloji donanımlar üzerinden servis sağlayan ve yüksek internet bant genişliğine sahip hızlı hosting paketleri ile sitenizi maksimum hızlarda yayınlayabilir ve yüksek sayfa açılış hızları ile Google organik arama sonuçlarında sitenizin yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Roket hızında web sitelerine sahip olmak için hızlı ve kesintisiz hosting hizmetlerimize göz atabilir, size en uygun hosting seçimi için satış/destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın