in

Google Maps Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Google Maps, özellikle navigasyon özelliği ile öne çıkan bu özelliğinin dışında şehirleri caddeleri tıpki orada geziyormuş gibi görüntülememizi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır.

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Google Maps, hem mobil cihazlarda hem de masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilmektedir.

Seyahat etmek istediğiniz yeri Google Maps‘te işaretledikten sonra, bu bölgeye araba, toplu taşıma ve yürüyerek nasıl ulaşabileceğinizi göstermektedir. Özellikle trafik yoğunluğu yüksek olan şehirlerde, en boş yollar üzerinden alternatif güzergahlar oluşturarak, gideceğiniz lokasyona en kısa yoldan, en kısa sürede gidebileceğiniz yolları göstermektedir.

google maps nedir

Google Maps‘in en çok kulanım amacı navigasyon olsa da, 3 boyutlu gezinti, lokasyon ve mekan yorumları, arazi yapısı gibi bir çok özelliği kullanabilirsiniz.

Bir iş merkezine, ofise, otele ya da restorana gitmek istediğinizde, restoran hakkındaki yorumları, kullanıcı puanlarını görebilir, varacağınız saatte açık olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Bisiklet turuna çıkacaksanız ya da yürüyüş yapmak istiyorsanız, Google Map’e turlamak istediğiniz lokasyonu belirlerken arazi yapısına ve eğimine göz atabilirsiniz.

Google Maps İçin İnternet Gerekli mi?

Google Maps yönendirme verilerini GPS ile gösteriyor olsa da harita verileri ve diğer görseller için internet kullanımına ihtiyaç duyar. Ancak, Maps’i cihazınıza indirerek, internetiniz olmadan da uygulamayı kullanabilirsiniz.

Google Maps Street Özelliği Nedir?

Masaüstü bilgisayarınızdan Google Haritaları açtıktan sonra sol tarafta yer alan bölümden gitmek istediğiniz işletme adını ya da lokasyonu giriniz. Sonuçlar geldikten sonra “Sağ Alt Tarafta” yer alan sarı iconu tutup bakmak istediğiniz yere bırakınız.

google maps street

Bu işlemin ardından görüntü değişecek ve sokakta yürüyor gibi gezinmeye başlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.