in

Google Asistan Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Asistan, Android cihazlar için geliştirilmiş bir uygulamadır. Çalışma mantığı olarak iPhone cihazlardaki SİRİ’ye benzemektedir. Google Asistan’ın SİRİ’den farkı sesli olarak cevap vermiyor olmasıdır.

Bunun dışındaki tüm özellikleri benzerlik göstermektedir. Kullanımı oldukça kolay olan Asistan uygulaması ile kolayca haritalara bağlanabilir, etkinlik oluşturabilir, not alabilir, trafik ve hava durumunu öğrenebilir, para piyasaları hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Google Asistan’ın Özellikleri Nelerdir?

Google Asistan, sahip olduğu gelişmiş özellikleri ile Android kullanıcılarının günlük hayatlarını ve işlerini daha kolay bir şekilde yönetmesini yardımcı olmaktadır.

1- Firma Arama ve Haritalar ile Navigasyon Özelliği

Google Asistan’a giriş yaparak, gitmek istediğini firmanın adını sesli olarak söyleyebilir ve firma adresi, telefon numarası ve firma hakkında yapılan yorumları görebilirsiniz. Haritalar iconuna tıklayıp, Google Navigasyon özelliği ile gitmek istediğiniz adres için farklı güzergahlar üzerinden yol tarifi alabilirsiniz.

google-asistan-nedir-nasıl-kullanılır

2- Ev ve İş Arasındaki Trafik Durumu Öğrenin

Google Asistan’a ev ve iş adresinizi tanımlayarak, işe giderken ya da mesai bitiminde tek tıkla trafik durumunu öğrenebilir. Yoğun trafik durumunda farklı rota bilgileri alabilirsiniz.

3- Yakınlarda Harika Bir Restoran Bulun

Yemek saati geldiğinde, “nereye gitsem, ne yesem” diye kararsız kalmamak için Google Asistan’a bağlanarak size en yakın konumdaki restoranlar hakkında bilgi alabilir. Menü, fiyat, kalite ve müşteri yorumlarına göz atabilirsiniz.

google-asistan-özellikleri

4- Etkinlik ve Hatırlatıcı Ekleyin

Özel günleriniz, toplantılarınız için etkinlik oluşturabilirsiniz. Önemli notlar alarak bunların istediğiniz gün ve saatte hatırlatılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede yoğun iş temposu içerisinde önemli işlerinizi unutmadan tüm işlerinizi organize etmenizi sağlar.

5- Hisse Senetleri Ekleyin ve İzleyin

Borsa ile ilgileniyor ve birikimlerinizi hisse senetleri ile değerlendirmek istiyorsanız, Google Asistan bu konuda en güvenilir broker’ınız. Google Asistan’a takip etmek istediğiniz hisse senetlerini kayıt ederek günlük ve saatlik hareketleri izleyebilir, yatırım fırsatları ile birikimlerinizi daha hızlı değerlendirebilirsiniz.

6- Hava Durumu ve Haberi Takip Edin

Dışarıya çıkmadan önce Google Asistan’a bağlanarak günlük ve saatlik hava durumu tahminleri alabilirsiniz. Ayrıca ülke gündemi, siyaset ve spor haberlerini de yine Google Asistan ile takip edebilirsiniz.

Google Asistan Nasıl İndirilir?

Güncel Android sürümlerinde Google Asistan kurulu olarak gelmektedir. Ancak Android cihazınızda Asistan uygulaması kurulu değilse, Google Play Store üzerinden asistan uygulamasını indirebilir ve kurulumu yapabilirsiniz.

2 Comments

Leave a Reply

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.