in ,

Fiziksel Sunucu Satın Alma Adımları

Fiziksel sunucu, özellikle büyük çaplı web projeleri için tercih edilen, donanım ve tüm sunucu kaynaklarının kullanıcıya özel olarak tahsis edildiği sunucu hizmetleridir. Fiziksel sunucular, tıpkı hosting ve cloud servisleri gibi yüksek teknolojiye sahip verimerkezlerinde barındırılmaktadır.

Dedicated server satın aldığınızda tüm kaynakları size özel olarak çalışır ve herhangi bir kullanıcı ya da sunucu ile kaynak paylaşımında bulunmaz. Dedicated server (fiziksel sunucu) satın alırken, proje ihtiyaçlarınızı detaylı bir şekilde analiz ettikten sonra kaynakları bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyebilir ve tam da ihtiyacınız kadar donanım ve network kaynaklarına sahip bir sunucu satın alarak projenizi sorunsuzca yayınlayabilirsiniz. Fiziksel sunucunuza, dilediğiniz işletim sistemi kurduktan sonra, aynı şekilde dilediğiniz uygulamayı kurabilir ve web sitesi barındırabilirsiniz.

Fiziksel Sunucu Satın Alma Adımları

Web sitemiz üzerinden Dedicated Server sayfamıza giriş yapınız.

Sunucu ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak donanıma ve network alt yapısına sahip bir fiziksel sunucu seçin ve “Yapılandır” butonuna tıklayınız.


Fiziksel Sunucu özelleştirme sayfasına giriş yaptıktan sonra sırası ile “Ödeme Periyodu”,İşlemci Sayısı (Core)”, “RAM” ve “Disk (SSD/SATA)” kaynaklarını belirleyebilirsiniz.


Özelleştirme sayfasının alt kısmında, “İşletim Sistemi”, “Kontrol Paneli”,IP Sayısı”, “Firewall”, “DDoS Koruma” ve “vNAS” gibi özellikleri de belirleyerek, sunucu özelleştirmenizi tamamlayabilirsiniz.

Sunucu donanımlarını ve sistem bileşenlerini belirledikten sonra, “Sepete Ekle” ve “Ödeme Geç” adımlarını takip ederek, siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Ödemelerinizi kredi kartı ya da havale yolu ile yaptıktan kısa bir süre sonra, tüm kurulumlar sistem mühendislerimiz tarafından yapılarak, sunucunuz tarafınıza teslim edilecektir.

Fiziksel Sunucu yönetimi tarafından oluşabilecek destek ihtiyaçlarınız için sistem mühendislerimize ulaşabilir ve çözüm odaklı destek hizmeti alabilirsiniz.

2 Comments

Leave a Reply

  2 Pings & Trackbacks

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.