You are currently viewing En İyi WordPress SEO Eklentileri

En İyi WordPress SEO Eklentileri

WordPress SEO eklentileri ile web sitenizin içeriklerini optimize edebilir ve Google’ın sıralama kriterlerinde önem verdiği tüm çalışmaları kolayca yapabilirsiniz.

Sitenizde yer alan içeriklerin SEO uyumlu olarak yayınlanması, görsellerin daha düşük boyutlarda görüntülenmesi, veritabanınızda yer alan gereksiz dosyaların temizlenmesi, sitemap.xml dosyanızın otomatik olarak oluşturulması ve Search Console’a eklenmesi, cache özelliği ile sayfa yüklenme süresinin düşürülmesi gibi pek çok çalışmayı WordPress SEO eklentileri ile gerçekleştirebilirsiniz.

En iyi WordPress SEO eklentilerini sizler için derledik;

Yoast SEO Eklentisi

Yoast SEO eklentisi, WordPress için kullanılan ve en çok tercih edilen eklentilerin başında gelmektedir. SEO uyumlu içerik hazırlma konusunda büyük avantajlara sahiptir. İçeriklerinizin okunabilirliği, hedef anahtar kelimenin içerikteki oranı, başlık, keywords ve description metalarını Yoast SEO eklentisi ile kolayca hazırlayabilirsiniz.

wordpress seo eklentisi

Yoast SEO eklentisi ayrıca sosyal medya paylaşımları için farklı başlıklar ve görseller oluşturma imkanı da sunmaktadır. İçeriklerde kullanılan görsellerin alt etiketleri, canonical etiket tanımlama gibi SEO için önemli olan kriterleri de yine Yoast SEO eklentisi aracılığı ile tanımlayabilirsiniz.

Yoast SEO bugün itibari ile 1 milyondan fazla indirime sayısına ulaşmıştır. Ayrıca 5 yıldız ile en yüksek memnuniyet oranına sahip SEO eklentilerinden biri olarak öne çıkmaktadır.Yoast SEO, tüm temalar ile uyumlu olarak çalışmaktadır. Çok sık güncelleme alan bu eklenti ile uyumsuzluk ve güvenlik sorunlarını en aza indirebilirsiniz.

All in SEO Eklentisi

All in SEO eklentisi, yine en çok tercih edilen SEO eklentilerinin başında gelmektedir. İçerikleriniz için en iyi metaları oluşturmak, SEO uyumlu makale hazırlamak ve organik trafiğinizi arttırmak için güvenle tercih edebileceğiniz SEO eklentilerinden bir tanesidir. All in SEO eklentisi kurulduğu 2007 yıldan bu yanan 50 milyon+ indirime rakamına ulaşmıştır.

wp all in seo eklentisi

WP Fastest Cache Eklentisi

Site hızı web siteleri için büyük öneme sahiptir. Aynı zamanda SEO kriterleri arasında önemli bir yere sahiptir. Sitenizin hızlı açılmasını sağlamak için yapılacak işlemlerden biri de cache sistemi oluşturmaktır. WordPress web sitenizin için tüm cache optimizasyonunu WP Fastest Cache eklentisi ile kolayca yapabilirsiniz.

Yazılım tarafında yapılması gereken pek çok optimizasyonu, WP Fastest Cache eklentisi üzerinden yapabilir ve site hızınızı arttırarak SEO çalışmalarınız için önemli olan sayfa hızı skorunuzu arttırabilirsiniz. WP Fastest Cache Eklentisi ile HTML, CSS ve JS dosyalarınızı minimize edebilir, GZIP sıkıştırması yapabilirsiniz.

WP Fastest Cache Eklentisi, 800 bin indirme rakamı ve yüksek memnuniyet puanı ile güvenle kullanabileceğiniz bir cache eklentisidir.

Google XML Sitemaps Eklentisi

Sitemap, web sitenizde yer alan tüm URL’lerin listelendiği ve Google botlarına rehberlik eden XML dosyasıdır. sitenize ekleyeceğiniz her sayfa URL’i sitemap’e ekleyerek index almasını kolaylaştırabilirsiniz.

WordPress web sitenizde oluşturduğunuz her içerik için sitemap’i güncellemek yerine Google XML Sitemap eklentisini kurarak, oluşturacağınız tüm içerikleri otomatik olarak sitemap’e eklenmesini sağlayabilirsiniz.XML Sitemap eklentisi 1 milyondan fazla etkin kullanıma sahip, güncel ve güvenli bir site haritası eklentisi olarak öne çıkmaktadır.

LiteSpeed Cache Eklentisi

LiteSpeed Cache, WordPress web siteleri için %90’a varan performans artışı sağlayan SEO eklentisidir. Sitenizde yer alan tüm görselleri, HTML, CSS ve JS dosyalarını, veritabanınızı optimize eden, en iyi cache eklentisi olarak öne çıkmaktadır.

LiteSpeed Cache eklentisi, lazy load özelliği ile sayfada görüntülenmeyen görsellerin yüklenmesi engelleyerek, veri tasarrufu sağlar ve görsellerden dolayı oluşacak sayfa açılış sürelerindeki yavaşlamayı engellemektedir.

Ücretli bir eklenti olan LiteSpeed Cache, tüm Vargonen WordPress Hosting paketlerinde ÜCRETSİZ olarak sunulmaktadır. LiteSpeed Cache eklentisi hakkında detaylı bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This Post Has 2 Comments

  1. Ali

    Merhabalar, WordPress seo eklentileri ile cache eklentilerini karıştırmışsınız makalede 🙂

  2. Selçuk Kara

    Merhaba, makalemizde SEO çalışmalarında sitelere avantaj sağlayacak eklentilerden bahsettik. İlginize teşekkür eder iyi günler dileriz.