You are currently viewing En İyi Antivirüs Programları 2019

En İyi Antivirüs Programları 2019

  • Post category:Genel
  • Post last modified:

Antivirüs programları, bilgisayarlarınıza ya da mobil cihazlarınıza dışarıdan gelecek olası virüs saldırılarına karşı cihazlarınızı koruyan güvenlik yazılımlarıdır.

Cihazınıza antivirüs programı kurduğunuzda, mail ile gelen ek dosyalarını, internet ortamından indireceğiniz müzik dosyaları, programlar, oyunlar yada müzik dosyalarını ve cihazınıza bağladığınız harici bellekleri virüs taramasından geçirerek olası tehlikeleri tespit ederek tarafınıza bildirir ve bu dosyaların cihazınıza erişimini engeller.

Virüs Saldırıları Nasıl Zararlar Verebilir?

Virüsler pek çok şekilde cihazınıza zarar verebilir. Bunların en başında kişisel verileriniz ya da banka bilgilerinizin çalınması tehlikesi vardır. Bunların dışında fidye virüs diye adlandırılan saldırılar ile cihazınızdaki tüm dosyalar şifrelenir ve sizden belli bir fidye istenebilir. Virüs saldırıları maddi zararlara yol açabileceği gibi cihazınızın yavaşlaması ya da donanım arızalarına da sebep olabilir.

Sizler için derlediğimiz ve güvenilirliği ile kullanıcıların çokca tercih ettiği 2019 yılının en iyi antivirüs programları ile bu tür virüs saldırılarından korunabilirsiniz.

1- Bitdefender Antivirüs Programı

En İyi Antivirüs Programları

Bitdefender Antivirüs programınızı yükleyerek bilgisayarınızı virüs saldırılarından koruyabilirsiniz. Bitdefender ücretsiz antivirüs programıdır. Ücretsiz olmasına rağmen oldukça yüksek bir güvenliğe sahiptir. Bitdefender’ın en büyük artısı, bilgisayarınıza bu programı kurduktan sonra arka planda çalışmaya başlar ve sistem kaynaklarını en düşük düzeyde kullanarak bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olmaz.

Bitdefender antivirüs programı, pratik bir arayüze sahiptir ve İngilizce’dir. Basit bir kullanımı olduğu için Türkçe dil seçeneğine ihtiyaç yoktur. Temel düzeyde İngilizce bilgisi ile programı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2- KasperSky Antivirüs Programı

2019 En İyi Antivirüs Programları

KasperSky antivirüs programı uzun süredir piyasada olan ve milyonlar cihazda kurulu olan en popüler antivirüs programlarından biridir. 2019 yılının en iyi antivirüs programları arasında da yerini alan KasperKsy ücretli bir antivirüs yazılımıdır. Ancak dilerseniz ücretsiz versiyonunu da bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

KasperSky antivirüs kimlik avı, fidye yazılımlar, online alışveriş güvenliği ve kişisel bilgilerin çalınmasına karşı sunduğu güvenlik önlemleri ile en iyi antivirüs programları arasında kalıcı olan yerini korumaktadır.

3- McAfee Antivirüs Programı

McAfee Antivirüs Programı

McAfee antivirüs programı, uzun yıllardır güvenlik yazılımları üreten McAfee firması tarafından üretilen bir antivirüs programıdır. Ücretsiz versiyonu da olan McAfee, pek çok cihazda kurulu olarak gelir. Dilerseniz bu programı cihazından kaldırarak farklı bir antivrüs yazılımı kurabilirsiniz.

McAfee, cihazınızda bulunan tüm sistem dosyalarını kontrol edere ve virüs tehdidi bulunan dosyalar için sizi uyarır. Aynı zamanda cihazınızın güvenlik duvarının kontrolü yapar.

4- Avast Antivirüs Programı

Avast Antivirüs Programı

Avas Antivirüs programı 2019 yılının en iyi antivirüs programları arasında yerini aldığı gibi yılların en büyük efsanelerinden biridir. 2019 yılı başında yayınlanan rapora göre Avast, en çok tercih edilen antivirüs programı olarak 1. sırada yer almaktadır.

Avast, kolay kullanım özelliği, kullanıcı dostu arayüzü, Türkçe dil seçeneği ve üstün güvenlik önlemleri ile rahatlıkla kullanabileceğiniz en iyi antivirüs programlarından biridir. Avast, Windows’un tüm sürümleri, Mac ve Android ile uyumlu olarak çalışır. Avast’ı en çok tercih edilen antivirüs programı yapan bir diğer özelliği ise sistem kaynaklarını en düşük seviyede kullanıyor olmasıdır.

Antivirüs Programları %100 Koruma Sağlar mı?

Tüm antivirüs programları büyük oranda cihazlarınızı dış saldırılara karşı korur. Ancak saldırı türleri, virüs dosyalarının formatları ve saldırı şekilleri her geçen gün değişiyor ve siber saldırganlar farklı yollara başvuruyor. Eğer antivirüs programınız güncel değilse, ya da yeni çıkan bir virüse karşı geliştirilmemişse bu durum tehlike yaratabilir. Bu nedenle hiç bir antivirüs programına %100 güvenilmemelidir.

Verilerinizin korunmasını sağlamak için kaynağını bilmediğiniz ya da güvenmediğiniz yerlerden dosya, program, müzik ya da video indirmemenizi, kullandığınız programların lisansı olması ve gelen maillerde göndericiyi tanımıyorsanız eğer maili açmamanızı ve ekte bulunan dosyayı indirmemenizi tavsiye ederiz.

SSL sertifikası ile web siteleriniz de güvenliğini sağlayabilirsiniz. Standart SSL, EV SSL, Wildcard SSL ve diğer SSL türlerinden ihtiyaçlarınıza uygun olanını seçerek sitenizde gerçekleşen işlemleri ve verileri şifreleyebilirsiniz. SSL sertifikaları ayrıca organik trafiğinizin yükselmesinde önemli bir Google kriteridir.

Bir cevap yazın