in ,

Domain Kayıt Etmenin Faydaları

Domain, bir işletmenin ya da bireysel web projelerinin internetteki varlığını oluşturan ve güçlendiren en temel etkendir. Domain kayıt ederek, internet üzerinden milyonlarca kişiye ulaşabilir, ürün ve hizmetlerinizi son kullanıcıya ulaştırarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Ayrıca bireysel blog, biyografi ya da haber sitesi gibi projeler ile de hedef kitlenizde bulunan kişilere tecrübelerinizi aktarabilirsiniz.

Domain kaydetmenin iletmenize ve kişisel web projelerinize faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

1- İşletmenizi İnternete Taşıyın

Kurumsal, KOBİ ya da start-up seviyesinde her işletme için tüketiciye ulaşmanın en hızlı ve kolay yolu internet sitesidir. Tüketicilerin artık bir ürün ya da hizmeti almadan önce internet üzerinden araştırma yaparak yüzlerce farklı alternatifi değerlendirdiğini düşünürsek, rakipleriniz, geri bırakmak ve tüketicilere ulaşmak için işletmenizi en iyi şekilde ifade edecek harika bir domain tescil edebilirsiniz. Kaydedeceğiniz domain, işletmeniz için online mağaza ya da kurumsal bir site açmanız için ilk adım olacaktır.

2- Kişisel Markanızı Oluşturun

Uzmanlık alanlarınız ya da hobileriniz ile ilgili bir blog sitesi yayınlayarak, binlerce kişiye tecrübelerinizi aktarabilir ve kişisel markanızı oluşturabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk işlem, domain sorgulama işlemi yapmak ve projenize uygun kısa ve akılda kalıcı bir alan adı tescil etmektir.

Domain satın alma işlemi yaptıktan sonra, kişisel bir web projesi oluşturarak, yüz binlerce kişiye ulaşabilir kişisel markanızı oluşturarak alternatif gelir modeli oluşturabilirsiniz. Günümüzde bir çok kişi gezi, moda, spor ve teknoloji siteleri ile internet üzerinden para kazanmakta ve kişisel markasını oluşturmaktadır.

3- Domain Yatırımcılığı Başlayın

Domain kaydetmek sadece web projeleri için değil domain yatırımcılığı yaparak para kazanmanız için de önemlidir. Domain yatırımcılığı ile kayıt edeceğiniz jenerik ya da proje bazlı alan adlarını satarak para kazanabilirsiniz. Domain yatırımcılığı dünyada ve ülkemizde bir çok kişi tarafından gerçekleştirilen bir sektör halie gelmiştir. Alan adlarının kalitesine göre milyonlarca dolara ulaşan alan adı satışları gerçekleştirilmektedir. Siz de harika alan adları kayıt ederek domain yatırımcılığına hemen başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.