in

cVDS Müşteri Memnuniyeti Anketi

Geçtiğimiz hafta firmamızdan cVDS hzmeti alan müşterilerimize yönelik bir anket yaptık.

Toplam 19 sorudan (anketi dolduran kişinin istediklerini yazabileceği alan ile yirmi) oluşan bu ankette müşterilerin cVDS hizmetinden duydukları memnuniyeti ve genel olarak hizmetlerimizle ilgili düşüncelerini ölçmeye çalıştık. Çok profesyonel bir anket ya da değerlendirme olmasa da bizim amacımızı gerçekleştiren bir anket oldu.

Anketin hazırlanma şekli müşterilerimizi sıkmadan, soruyu okuyup 1 ile 5 arasında bir değer vererek düşüncesini belirtecek şekildeydi. Detaylara boğulmadan, sadece ilk aklına gelen sayıya tıklaması gerçeklik oranını da bu şekilde artırmış olacaktı.

Temel olarak sorulan sorular:

  • -Ürünlerle ilgili
  • -Teslimatla ilgili
  • -Çalışanlarla ilgili
  • -Fiyatlarla ilgili
  • -İletişimle ilgili
  • -Genel olarak firma ile ilgili

şeklinde sınıflandırılmıştı. Bu konuları içeren sorular çapraz şekilde sorularak verilen cevapların da tutarlı olması sağlandı.

Aldığımız geri bildirimleri 5 üst sınırını temel alarak değerlendirdiğimizde 3.5 ‘den aşağı ortalamaya sahip bir soru bulunmuyor. En düşük 3.6ortalamayla “Müşteri hizmetlerimizin erişilebilirliği ne derece yeterlidir?” sorusu yer alıyor. Şu an ticket sistemine geçiş ve vardiyalı çalışma ile 24 saat destek sistemine geçiş için hazırlıklar yaptığımızı göz önüde alırsak, bu sisteme geçtiğimizde daha erişilebilir bir müşteri hizmetleri ile yukarılara çıkacak bir ortalama olduğunu düşünüyorum.

Bir sonraki en düşük ortalama “Teknik konularda ihtiyaç duyduğunuz bilgiyi ne derece alabildiniz?” sorusuna geldi. Bu ortalama web sitesi üzerinden verdiğimiz detaylı bilgilerin ne derece yeterli olduğu konusunda bize bir yol göstermiş oldu. Bir diğer projemiz olan fizikselsunucu.com ‘da daha fazla teknik bilgi vermek ve detaylı bilgiler isteyen müşterilerimizin daha kolay bu bilgilere ulaşması için bir PDF dosyası hazırlayarak sitede görünebilecek bir yere ekledik. Böylece ilgilenen müşterilerimiz aradıkları detaylı teknik bilgiyi daha kolay bulabileceklerdir.

Genel olarak değerlendirdiğimizde cVDS hizmeti alan müşterilerimizin duydukları memnuniyetin beklediğimiz gibi üst seviyelerde olduğunu görmüş olduk. cVDS hizmetimizi başlattığımızda “Türkiye standartlarının çok üstünde bir hizmet” demiştik., haksız çıkmadık.

Ankete katılan tüm müşterilerimize teşekkür ediyor, onları da “mutlu müşterilerimiz” arasında görmekten kıvanç duyuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.