in

cPanel ve Plesk ile E-Posta Oluşturma

cPanel ya da Plesk üzerinden e-posta hesapları oluşturarak, müşterilerinizin ve ziyaretçilerinizin işletmenize olan güvenini arttırabilir, kurumsal kimliğinizi güçlendirebilirsiniz.

Almış olduğunuz barındırma hizmeti üzerinden cPanel’e ya da Plesk Panel’e giriş yaparak, e-posta oluşturma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

NOT: cPanel’de e-posta hesabı açmak için barındırma hizmetinizin Linux alt yapısına sahip olması gerekmektedir. Plesk Panel için ise Windows işletim sistemine sahip barındırma hizmetinizin olması gerekmektedir.

cPanel ile E-Posta Oluşturma

1- İlk olarak MyVargonen kontrol paneline giriş yaparak, e-posta hesabı açmak istediğiniz barındırma hizmetinizi seçiniz ve “Hosting Paneline Giriş” butonuna tıklayarak cPanel’e giriş yapınız. 

E-Posta Oluşturma adımları
vargonen kontrol paneli cpanel giriş

2- Ardından “E-Posta” bölümünde yer alan “E-Posta Hesapları” sekmesine tıklayınız.

cpanel eposta açma

3- Açılan sayfanın sağ kısmında yer alan “+Oluştur” butonuna tıklayınız.

cpanel E-Posta Oluşturma

4- Açmak istediğiniz mail hesabının adını ve şifresini aşağıda belirtilen yerlere giriniz.

NOT: Güvenli bir şifre seçimi için; en az 8 karakterli, 1 büyük harf, 1 küçük harf, rakam ve özel karakterden oluşan şifreleri tercih ediniz.

cpanelde mail açmak

Plesk Panel ile E-Posta Oluşturma

1- Plesk Panel’e giriş yapmak için yukarıdaki MyVargonen giriş adımlarını takip ediniz ve Plesk Panel’e bağlanınız. Ardından Plesk Panel anasayfasında yer alan “E-Posta Ayarları” sekmesine tıklayınız.

E-Posta Oluşturma

2- Açılan sayfada yer alan “E-Posta Adresi Oluşturun” butonuna tıklayınız.

mail açmak

3- Açmak istediğiniz e-posta adresinin adını ve şifre bilgilerini giriniz ve ardından “Tamam” butonuna tıklayınız.

plesk eposta açmak

4- E-posta hesap açma işlemlerini tamamladıktan sonra, “E-Posta Adresleri” sekmesine tıklayıp, açmış olduğunuz tüm e-posta hesaplarınızı listeleyebilirsiniz.

pleks panel eposta açmak

Yukarıdaki adımları takip ederek isten cPanel isterseniz Plesk Panel üzerinden e-posta hesabı oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz e-posta hesaplarını ofisinizdeki bilgisayarınıza, laptop’ınıza ya da mobil cihazınıza kurarak bulunduğunuz her yerden işlerinizi organize edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.