in ,

cPanel Üzerinden Ücretsiz SSL Nasıl Kurulur?

SSL sertifikaları web sitenizde yapılan işlemleri şifreleyerek, sunucuya gönderir ve verilerin güvenliğini arttırır. SSL sertifikası olmayan siteler web tarayıcılarında “Güvenli Değil” olarak işaretlenir ve bu durum ziyaretçi kaybetmenize neden olabilir. Sitenizi, Google’da üst sıralara çıkarmak, daha fazla ziyaretçi kazanmak ve sitenize gelen ziyaretçilerin güven duygusunu arttırmak için web sitenize SSL sertifikası yükleyebilir HTTP’den HTTPS’e geçiş yapabilirsiniz.

Bir çok farklı SSL firması ve türü vardır. Bu SSL sertifikaları özelliklerine göre farklı fiyatlara sahiptir. Dilerseniz, sitenize ücretsiz SSL sertifikası kurarak da HTTPS’e geçiş yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Ücretsiz SSL sertifikaları herhangi bir garantisi yoktur. Özellikle e-ticaret siteleri, kişisel verilerin yer aldığı siteler ve kurumsal web siteleri için kesinlikle önerilmemektedir.

Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Kurulur?

1- SSL sertifikasına sahip olacağınız domain adınızı “https://www.sslforfree.com/” sitesine giriş yaparak giriniz,ardından “create free ssl certificate” butonuna basınız. Örnek sayfa aşağıdadır.

ucretsiz-ssl

2-Karşınıza çıkan ekrandan size uygun seçeneği seçiniz. Örnek olarak “manuel verification (DNS) “ bölümüyle başlayınız.

ucretsiz-ssl-kurulumu

3-Aşağıdaki gibi bir sayfa karşınıza çıkacaktır.Text kutuları içinde verilen TXT kayıtlarını DNS yönetimi sayfanızdan ekleyebilirsiniz.. (Myvargonen paneliniz)

free-ssl-satın-alma

4-TXT kayıtlarınızı girdikten sonra “Download SSL Certificate”butonuna basınız.Karşınıza çıkan Certificate kodunu daha sonraki adımlarda metin kutusu bölümüne yapıştırmak için kopyalayınız.

Daha sonra cPanel’e giriş yaparak SSL/TLS bölümünü seçiniz.

cpanel-ucretsiz-ssl-nasil-kurulur

5- Açılan sayfada “Sertifikaları (CRT)” bölümüne tıklayınız.

bedava-ssl-sertifikasi

6-Aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfada metin kutusu bölümüne kopyalamış olduğunuz “SSL Certificate” kodunu  yapıştırınız ve sertifikayı kaydet butonuna tıklayınız.

ucretsiz-ssl-sertifikasi-kurma

7- SSL sertifikanız kaydedilmiştir.

free-ssl-sertifikasi-nasil-kurulur

Yüksek şifreleme gücü ve garanti bedellerine sahip SSL sahibi olma için SSL Sertifikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

One Comment

Leave a Reply
  1. Ben bir şey anlamadım daha açıklayıcı anlatırmısınız.mesela ben sizde hosting ve domain alnadıysam nasıl yapılır.Text kutuları içinde verilen TXT kayıtlarını DNS yönetimi sayfanızdan ekleyebilirsiniz.bu resimdeki leri nasıl neye göre yazıcam çözemedeim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.