You are currently viewing Android Mail Kurulumu Resimli Anlatım (2018)

Android Mail Kurulumu Resimli Anlatım (2018)

Android mail kurulumu yaparak, kullanmakta olduğunuz e-postaları mobil cihazlarınız üzerinden bulunduğunuz yerde yönetebilir, mail gönderimi yapabilirsiniz.

E-posta kullanımı artık günümüzde yalnızca kurumsal projelerde değil, bireysel olarak da pek çok alanda hayatımızda yer almaktadır. Ticari işlerimizden, devlet kurumlarına, iş başvuruları, kampanya haberleri, takip edilen bloglar, haber siteleri… vb ihtiyaçlar için mobil üzerinden e-posta kullanabilirsiniz.

Android Telefonlara E-Posta Nasıl Kurulur?

 • Mobil cizhazında yer alan “E-Posta” uygulamasına giriş yapınız.
 • Alt kısımda yer alan “Yeni Hesap Ekle” sekmesine tıklayınız.
 • Açılan ekranda “E-Posta Adresinizi” ve “Şifrenizi” giriniz. Ardından alt kısımda yer alan “Oturum Aç” sekmesine tıklayınız.
 • Açılan seçeneklerden “POP3 Hesabı”nı seçiniz.
 • Açılan ekranda “HESAP” başlığı altında yer alan bilgilere, “e-posta adresinizi” ve “şifrenizi” yazınız.
 • “GELEN SUNUCU” başlığı altında yer alan bilgilere, lcps02.vargonen.net, Güvenlik Tipi “SSL” olarak seçiniz. (Gelen sunucu ayarları, hizmet sağlayıcı firmaya göre değişiklik göstermektedir.)

NOT: E-posta şifrenizi cPanel, Plesk Panel ya da hosting kontrol paneliniz üzerinden değiştirebilirsiniz. Dilerseniz, servis sağlayıcınız ille iletişime geçerek e-posta şifrenizi güncelleyebilirsiniz.

 • Alt kısımda yer alan “GİDEN SUNUCU” başlığı altındaki alana “lcps02.vargonen.net” yazarak, Güvenlik tipini “SSL” olarak seçiniz.
 • Alt kısımdaki “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” alanına, e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.

Bu işlemlerin ardından, Android cihazına e-posta kurulumu gerçekleştirmiş olacaksınız. E-posta kurulumu konusunda teknik desteğe ihtiyaç duyarsanız, destek ekibimize ulaşarak konu ile ilgili destek alabilirsiniz.

Tük kurumsal ve bireysel mail ihtiyaçlarınız için mail hosting hizmetimize göz atabilir, ihtiyacınıza en uygun olan yüksek disk kapasitesine sahip, ekonomik mail hosting hizmetlerimizden dilediğini seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

This Post Has One Comment

 1. Cüneyt

  merhaba işimizi bu sayfa ile hallettik mail kurulumu anlatımınız için teşekkürker