Alan Adı Sorgulama

.com
.net
.org
.tk
.biz
.info
.us
.tv

ALAN ADI NEDEN VARGONEN’DEN ALINMALI?

Üstün Kalite
Uygun Fiyatlar ile Üst Seviye Alan Adları

Vargonen üst seviye alan adlarını, hiçbir taahhüt istemeden, üstün hizmet kalitesi ve en iyi fiyat garantisiyle sizlere sunar. Hayalinizdeki web projesini hayata geçirmek için sizler de Vargonen kalitesiyle tanışın!

Çok Sayıda Alan Adı Uzantısı
50’den Fazla Alan Adı Uzantısı Vargonen’de

Vargonen’de tüm alan adı uzantıları emrinizde. 50’den fazla alan adı uzantısı seçeneği ile istediğiniz alan adını bulmak çok kolay!

Whois Gizleme Hizmeti
Whois Gizleme Hizmeti ile Bilgileriniz Güvende

Whois gizleme özelliği ile alan adınıza ait bilgiler sorgulandığında; domain kaydınızı oluştururken girmiş olduğunuz kişisel bilgilerin gizlenmesini sağlayabilir, güvenliğinizi artırabilirsiniz. Whois gizleme hizmetini alan adınız ile birlikte satın almanızı tavsiye ederiz.

Ücretsiz DNS Hizmeti
Ücretsiz ve Kolay DNS Yönetimi

Hızlı ve yedekli cloud altyapısı üzerinde çalışan DNS sistemi ile A, MX ve CNAME gibi DNS kayıtlarınızı kolay yönetebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Gelişmiş Kontrol Paneli
Yönetim Kolaylığı Sağlayan Kontrol Paneli

Gelişmiş kontrol paneli ile NameServer kaydı oluşturma, DNS yönetimi, ücretsiz alan adı (domain) yönlendirme, transfer kilidi, whois bilgilerini koruma ve güncelleme gibi yönetimsel işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Özel Müşteri Temsilcisi
Uzman Teknik Destek Ekibi

Satın aldığınız hizmet sonrası tarafınıza atanan özel müşteri temsilcinize e-mail, telefon veya canlı destek sistemlerimiz üzerinden ulaşarak, ihtiyacınız olan her an uzman teknik destek hizmeti alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular?

Alan adı satın alma adımları nelerdir?

Vargonen.com ana sayfada ve alan adı tescil sayfasında bulunan sorgulama alanına, satın almayı düşündüğünüz alan adını yazarak sorgula butonuna tıklayın. Sorgulama sayfasında listelenen alan adlarından size uygun olanları seçerek sepetinize ekleyin ve siparişinizi tamamlayın.

Alan adı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Alan adı satın alırken, öncelikle alan adı uzantısının ne olacağına karar vermenizi öneririz. Vargonen’de bulunan .com, .net, .biz, .org gibi 50’den fazla alan adı uzantısından birine karar verdikten sonra, alan adı sorgulama barını kullanarak istediğiniz alan adına kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Web sitesi sahibi olmak istiyorsanız, yalnızca alan adı sahibi olmanız yeterli değildir. Alan adı satın alma aşamasında; sizin için en uygun olan hosting paketini seçerek sepetinize ekleyin ve siparişinizi tamamlayın.

İyi bir alan adına sahip olmak için bilinmesi gereken püf noktaları nelerdir?

Akılda kalıcı bir alan adına sahip olmak, işinizi bir adım öne taşımanıza yardımcı olur. Uzun ve karmaşık alan adlarından kaçınarak kısa ve anlaşılır alan adı seçimleri yapmanız önerilir. Size rakip olmak isteyebilecek kişilerin önüne geçmek, arama motorlarında üst sıralara çıkmak ve SEO çalışmalarınıza katkı sağlamak için de seçmiş olduğunuz alan adına benzer alan adlarını da edinerek, ana alan adınıza yönlendirin.


Yukarı Çık